Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
První velké bankovní jméno před investory: JPMorgan s příjmy i ziskem nad odhady, ale s dopingem. Akcie ztrácejí

První velké bankovní jméno před investory: JPMorgan s příjmy i ziskem nad odhady, ale s dopingem. Akcie ztrácejí

14.01.2022 13:13, aktualizováno: 14.1. 13:26
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Aktualizováno

Dvě klíčová čísla hospodaření americké banky JPMorgan zahajují americkou výsledkovou sezónu nad očekáváním analytiků. Děje se tak ale i s dopingovou podporou včetně silnějšího než očekávaného rozpouštění rezerv, což může být jedním z motivů, proč akcie JPM v americkém premarketu zatím ztrácejí, aktuálně o více jak 2,5 %. Podívejme se na čísla podrobněji.

JPMorgan dosáhla kvartálního zisku na akcii 3,33 USD, což je nad konsensuálním odhadem dle Refinitiv 3,01 USD/akcie. Podobně na úrovni příjmů banka číslem 30,35 mld. USD předčila konsensus, posazen na 29,9 miliardy dolarů.

Ale: Zisk na akcii je 47 centy posílen cestou rozpouštění rezerv. Při odečtení tohoto boosteru jde o 2,86 USD/akcie. Na druhou stranu silnější než očekávané rozpouštění rezerv signalizuje důvěru JPMorgan ve vývoj americkém ekonomiky, tak jako tak patří mezi jednorázové položky a není proto „ceněno“ jako výkonnost každodenního byznysu banky.

"Americké ekonomice se nadále další poměrně dobře, přes výkyvy spojené s omikron variantou koronaviru, také inflací a úzkými hrdly v dodavatelském řetězci," poznamenala ve zprávě JPMorgan. "Úvěry se vyvíjejí zdravě, ohledně růstu americké ekonomiky zůstáváme optimisty," stojí také ve zprávě. 

Interaktivní graf Patria: Dlouhodobý vývoj akcií JPMorgan (USD/akcie)

JPMorgan Patria graf

Jako nepovzbudivé jsou hodnoceny příjmy z operací s fixním výnosem, typicky klasicky úročena. Analytici zde dopředu počítali s 13,5% poklesem a úrovní 3,4 miliardy dolarů, realitou je 3,3 mld. USD. Už před měsícem provozní šéf banky Daniel Pinto signalizoval zhruba 10% pokles příjmů z tradingu, naopak zhruba třetinový růst v oblasti poplatků, spojených s investičním bankovnictvím.

Před měsícem JPMorgan oznámila určité poplatkové úlevy pro spotřebitele, aby jim "odlehčila", ty ale dle vedení banky nebudou mít výraznější dopad do hospodaření. 

Celkové příjmy jsou meziročně výše o 16 % a to dle banky zejména díky vyšším poplatkům a díky růstu depozit i úvěrů.

Akcie banky JPMorgan jsou letos zatím výše o řádově 6 % (před dnešním vývojem) a zaostávají tak za téměř 12% růstem sektorového bankovního indexu KBW Bank Index.

 
 

Čtěte více:

JPMorgan radí českou korunu jako obranu před inflací
19.11.2021 10:28
Inflace a s ní spojený růst výnosů dluhopisů ve vyspělých zemích poved...
Omikron akciového býka nezastaví, domnívá se JPMorgan. Riziko vidí v jestřábích bankách
30.11.2021 14:20
Mutace omikron nezastaví globální akcie v jejich rally, domnívají se e...
Akciová výjimečnost USA bude uvadat, domnívá se JPMorgan
29.12.2021 14:21
Americké akcie by si v příštím roce měly vést dobře, ale ne tak jako a...
Investoři jsou příliš medvědí, akciové výprodeje jen tak nepřijdou, tvrdí JPMorgan
29.12.2021 5:55
Podle stratégů JPMorgan Chase není důvod se obávat, že by rally, která...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.06.2025
8:17Víkendář: Udělat si nepřítele z Kanady vyžaduje velký talent
14.06.2025
9:13Víkendář: Spojené státy a chaos jednoho člověka
13.06.2025
22:02Wall Street pod tlakem: Investoři utíkají do bezpečí, trhy ztrácejí  
17:14Obchodní války válkami třídními?
16:11Výprodej na akciových trzích v návaznosti na útok Izraele  
15:58Průzkum: Globální prodej elektromobilů v květnu meziročně vzrostl o 24 procent
15:44Británie sčítá rostoucí náklady zdanění bohatých, pro ekonomiku se může stát čistou zátěží
13:43Perly týdne: Apple mimo AI párty a čas malých firem?
12:573M FUND MSI SICAV a.s: Výplata úrokového výnosu
11:54Traders Talk: Útok na Írán otřásl trhy. Akcie padají, zlato a ropa rostou
11:51Duben přinesl pokles evropského průmyslu, Česko naopak růst zrychlilo
10:52Izraelský útok trhy zaskočil, velké drama se ale nekoná  
10:44Euro stále čeká na svůj globální moment. Válcuje ho zlato i stále odolný dolar
9:03Rozbřesk: Centrální banky nakupují zlato rekordním tempem
8:52Útok Izraele na Írán, protesty v USA proti Trumpově politice a krize na trhu elektromobilů. Dnešní futures padají do rudého  
8:40Izrael zaútočil na Írán, cena ropy prudce roste
6:11Invesco: Americká ekonomika je odolná navzdory nejistotě v obchodní politice
12.06.2025
17:35Konec obchodních deficitů USA? Takže taky konec nasávání globálních úspor
17:01Rizika spojená s plněním rozpočtu se naplňují, uvedla rozpočtová rada
16:44Trump trhy novými hrozbami nerozbořil. Boeing trpí neštěstím letounu, Oracle vzlétl na cloudu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data