Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ se účastní tendru na výstavbu elektrárny v Kosovu

ČEZ se účastní tendru na výstavbu elektrárny v Kosovu

4.12.2006 8:53
Autor: Tomáš Gatěk, Patria Finance

ČEZ se uchází o výstavbu uhelné elektrárny (2 100 MW, 16 % ze současné skupinové instalované kapacity ČEZu). ČEZ se v tendru spojil s AES. Tendr také zahrnuje rekonstrukci současných elektráren, investice, investice do uhelného dolu a otevření dolu nového. Nebyl zveřejněn žádný časový harmonogram tohoto tendru. Mezi ostatní účastníky patří řecká společnost PPC ve spojení s Enel. Podle našich odhadů by celkové náklady měly dosáhnout 1 mld. USD.

Náš názor: V současnosti se ČEZ účastní několika tendrů. Vzhledem k současné nízké spotřebě elektřiny v jihovýchodní Evropě, která dosahuje zhruba 50 % na trzích C3, očekávanému vstupu do EU a silnému ekonomickému růstu, by měly investice do aktiv nebo společné podniky pro ČEZ zvyšovat jeho hodnotu. Nicméně vnímáme konkurenci velkých utilitních hráčů, včetně Enelu, RWE, EON, Iberdroly v těchto tendrech.


Váš názor
 • Celkové náklady
  4.12.2006 9:31

  Už dávno jsou pryč doby, kdy 1 MWe instalovaný přišel na cca 25 mil. Kč, dnes počítejte aspoň 30 až 35 mil. Kč na 1 MWe instalovaný a pak nesedí 1 mld. USD
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Denní kalendář hlavních událostí
  ČasUdálost
  14:00HU - Jednání MNB, základní sazba