Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Slabší prognóza velkých bank zastiňuje plán Fedu

Slabší prognóza velkých bank zastiňuje plán Fedu

13.12.2007 12:08
Autor: 

Tři přední americké banky oznámily, že ve čtvrtém čtvrtletí očekávají více odpisů a úvěrových ztrát, což narušilo nadšení investorů z plánů Federálního fondu zmírnit globální úvěrovou krizi. Varování, které oznámily banky Bank of America, Wachovia a PNC Financial Services Group, spustily výprodeje akcií finančního sektoru a otočily ohromnou rally na trzích.

Ken Lewis, generální ředitel Bank of America, která je dvojkou na americkém trhu, řekl, že výsledky za čtvrté čtvrtletí přinesou zklamání kvůli odpisům a nižším obchodním tržbám.

Ken Thompson, generální ředitel Wachovia, čtyřky na americkém trhu, uvedl, že ve čtvrtém čtvrtletí předpokládá úvěrovou ztrátu ve výši 1 mld. USD, což je téměř dvojnásobek předchozího odhadu.

Velká americká regionální banka PNC vydala varování, že ve čtvrtém čtvrtletí oznámí nižší zisky, než se očekává, které budou reflektovat vyšší úvěrové ztráty a nižší hodnotu komerčních hypoték v jejím portfoliu.
Generální ředitelé těchto tří bank vystoupili na konferenci pořádanou Goldman Sachs v New Yorku.

Lewis řekl, že Bank of America bude pravděpodobně v dalším čtvrtletí zisková, ale očekává, že bude vyhrazeno 3,3 mld. USD na ztráty a odpisy. „Není naším zvykem odhadovat čtvrtletní zisky, ale domníváme se, že se dá předpokládat, že výsledky opět přinesou zklamání“, řekl Lewis.

Thompson z banky Wachovia na konferenci řekl, že jeho banka čelí „tak těžkému prostředí, jaké ještě nezažil“ a neví, kdy úvěrová krize pomine. Uvedl, že Wachovia, zvýšila odpisy z úvěrových ztrát ve čtvrtém čtvrtletí z předchozích 500 mil. až 600 mil. USD na zhruba 1 mld. USD.

Dále řekl, že ztráty ve čtvrtém čtvrtletí z komerčních a klientských hypoték, spekulačních finančních a strukturovaných produktů, včetně subprime hypotečních cenných papírů, dosáhly zhruba 1,4 mld. USD, což je zhruba na stejné úrovni jako ve třetím čtvrtletí.

PNC sídlící v Pittsburghu nyní v tomto čtvrtletí předpokládá zisky ve výši 60 až 75 centů za akcii neboli 1,00 USD až 1,15 USD mimo položky. Analytici obecně čekali, že PNC oznámí zisky ve výši 1,33 USD za akcii mimo položky. Tyto změny reflektují odpisy ve výši 1,5 mld. USD u komerčních hypotečních úvěrů, slabé obchodní výsledky kvůli volatilitě na trhu a vyšší odpisy úvěrových ztrát vyplývající z rozvoje bytového realitního sektoru.

Lewis z Bank of America řekl, že věřil, že Fed v úterý sníží úrokové sazby ne o čtvrt, ale o půl bodu, „protože kapitálové trhy zůstávají velmi křehké“. V reakci na otázky analytiků Lewis uvedl, že banka chce počínaje rokem 2008 prodat určitou část ze svého 9% podílu v China Construction Bank, a že „jedná s čínskými zástupci o tom, jaká hranice by pro ně byla uspokojivá“.

Thompson z banky Wachovia řekl, že navzdory obtížnému prostředí v roce 2008 očekává růst zisků. Doplnil, že banka by mohla v příštím roce uvažovat o navýšení kapitálu „relativně levnou formou“, jako je například nabídka prioritních akcií.

(Zdroj: Reuters)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.08.2025
11:38Rozpočtová disciplína brzdí ekonomiku, tvrdí Havlíček z ANO. Česko musí podle něj investovat do růstu
11:33Inflace v EU v červenci vzrostla na 2,4 procenta
11:28Inflace v Británii v červenci vzrostla na 3,8 procenta, maximum za rok a půl
11:00Akcie rostou příliš rychle. Valuace Intelu vyletěla na úroveň z dotcom bubliny
8:47USA rozšiřují cla na produkty s obsahem oceli a hliníku a chtějí podíl v Intelu výměnou za granty. Futures jsou v červeném  
8:44Rozbřesk: Proč zatím nejsou dopady amerických cel v Evropě tak silné?
6:09Očekávání Wall Street rekordně rostou. Srazit by je mohl plíživý dopad cel  
19.08.2025
22:03Trhy v červených číslech - smíšený sentiment, technologiím došly síly  
16:53Snížení sazeb brání možná hlavně ti, kteří po něm nejvíce volají
15:44ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
15:41Američtí investoři se hrnou do evropského fotbalu
15:02Amerika už není středem světa. Investoři objevují skrytý poklad v severní Evropě
14:04UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Pololetní finanční zpráva 2025
13:33Co napoví čísla Walmartu? Výsledky vyhlíží akcionáři i ekonomové
12:15Summers: Poslední změna rámce fungování Fedu nedopadla dobře, volání po velkém poklesu sazeb nemá oporu v ekonomické realitě
10:55Nvidia pracuje na výkonnějším AI čipu pro Čínu než je stávající H20
9:12USA jako největší akcionář Intelu? Trumpova administrativa diskutuje o desetiprocentním podílu
8:52Rozbřesk: Průmyslová deflace a další zdražení potravinářů
8:41Evropské futures jsou po jednání Trumpa se Zelenským a Evropou v zelených číslech  
6:00FX Strategie: Powell rozhodne o směru eurodolaru, koruna posiluje díky ČNB  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data