Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Trichet (ECB): Inflační rizika jsou nižší, ekonomika oslabuje

Trichet (ECB): Inflační rizika jsou nižší, ekonomika oslabuje

02.10.2008 15:46
Autor: 

Rizika růstu inflace v zemích eurozóny poněkud ustoupila spolu s tím, jak oslabuje ekonomika, uvedl prezident Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet. "Ekonomická aktivita v eurozóně oslabuje spolu s poklesem domácí poptávky a těsnějšími podmínkami pro financování," řekl prezident ECB. Trichet dále uvedl, že centrální banka znovu získala kontrolu nad inflačními očekáváními. Meziroční inflace podle šéfa ECB pravděpodobně ještě nějakou dobu setrvá vysoko nad úrovní slučitelnou s cenovou stabilitou, nicméně s oslabováním poptávky vzestupná rizika pro cenovou stabilitu poněkud ustoupila. Trichet však zároveň dodal, že cenová rizika nepominula a že ECB nadále velmi pozorně sleduje situaci.
 
Tisková konference Evropská centrální banky následovala po rozhodnutí bankovní rady ponechat hlavní úrokovou sazbu beze změny na hladině 4,25 procenta. Trichet přitom novinářům sdělil, že ECB v rámci diskuse o nastavení měnové politiky zvažovala i snížením sazeb. "Dnes jsme uvažovali dvě možnosti: Ponechání sazeb na současné hladině, ale také možnost jejich snížení," řekl prezident Evropské centrální banky. Zároveň však dodal, že rozhodnutí o ponechání sazeb beze změny bylo nakonec jednomyslné.
 
(Zdroj: Reuters)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.05.2026
13:56Retailoví investoři ženou trhy na rekordy. Goldman Sachs odhalila jejich největší favority
9:00Víkendář: Dojde nakonec ke znárodnění umělé inteligence?
15.05.2026
22:02Výběr zisku na Wall Street  
18:08Složitý rytmus čtvrtletních výsledkových tanců
17:13Maďarský comeback. Dluhopisy raketově rostou, CEE region cítí tlak  
15:45Akcie zbrojařů pod tlakem: Citi varuje před předčasným nákupem i přes očekávané zlepšení
15:11Footshop a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
14:52Zisk Nubank zaostal za odhady kvůli rostoucím nákladům  
14:13Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2821764326 a XS2821774390
13:44Perly týdne: Dluhové konce velkých říší
13:18UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Sdělení klíčových informací
13:10Patria Finance upozorňuje na podvodný účet na Instagramu zneužívající naši identitu
13:04KKCG Real Estate Financing a.s. : Oznámení o první výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003578510
12:04Arista Networks: AI může firmě zajistit příznivý vítr do zad  
11:41Zklamání z Trumpovy cesty? Dluhopisy i akcie v pátek padají  
11:09Zbrojař Strnad diverzifikuje. Mimo zbrojní sektor plánuje nasadit až 10 miliard eur
10:18Jak (ne)potěšit akcionáře
9:39ČNB připouští možné zvýšení sazeb kvůli dopadům dražší ropy
9:27Rozbřesk: Dluhopisy Republiky jsou zpět. Stabilní investice, nebo drahý luxus pro stát?
8:55RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodovaní Per rollam valné hromady akciové společnosti RMS Mezzanine, a.s.

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data