Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Týden: Krize rizikových hypoték míří po USA i do Británie

Týden: Krize rizikových hypoték míří po USA i do Británie

9.8.2007 11:37
Autor: 

Na trzích po celém světě stále přetrvává nervozita po krizi na trhu rizikových hypoték. Objevuje se však stále více indicií, že osud podobný, ne-li horší, čeká i hypotéční trh v Británii. Píše to server Týden.cz.

„S růstem úrokových měr je pravděpodobné, že budou nadále stoupat počty klientů, kteří si již nemohou dovolit splácet hypotéky,“ cituje server nejnovější dopis investorům, který vydala londýnská poradenská společnost Capital Economics.

Podle údajů britského Výboru poskytovatelů hypoték musela organizace z důvodů insolvence za první letošní půlrok zabavit na 14 tisíc nemovitých majetků, což je o 30 % více než před rokem. „Tato neschopnost dostávat závazkům a splácet půjčky je výsledkem přebujelého zastoupení rizikových hypoték napříč celým trhem,“ uvádí Výbor v doprovodném prohlášení.

Podle údajů londýnského Národního institutu pro hospodářský a sociální výzkum činí v Británii podíl zadlužení domácností k osobnímu příjmu 1,62, zatímco v USA je to 1,42 a v Německu 1,09, uvádí server. Navíc se v Británii očekává další zvyšování sazeb minimálně na 6 %, zatímco v USA se již vzestup úrokových měr nečeká. Ceny nemovitostí na britských ostrovech přitom neklesají.

„Kolaps hypoték může být v Británii ještě horší než v USA,“ míní Matthew Lynn, analytik společnosti Bloomberg.

(Zdroj: Týden.cz)


Váš názor
  • A opět ...
    9.8.2007 13:11

    je otázka, jak velký problém to vlastně je. Docela by mě zajímala hubší interpretace ukazatele "podíl zadluženosti domácností k osobnímu příjmu". Nezdá se vám to číslo malé? Vždyť objem hypoték ve VB musí být mnohem vyšší než u nás. Stálo by to za hlubší analýzu, která by se dala uplatnit i v ČR.
    Franz
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data