Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pegas Nonwovens: Doplňující informace o zdanění dividendy

Pegas Nonwovens: Doplňující informace o zdanění dividendy

13.9.2007 11:54
Autor: 

ZNOJMO (13. září 2007) – PEGAS NONWOVENS SA (“Společnost”) oznamuje doplňující informace o zdanění dividendy ve výši 0,76 EUR za jednu akcii vyplácené z účtu emisního ážia Společnosti fyzickým nebo právnickým osobám, jenž budou zaregistrovány jako akcionáři Společnosti k 20. září 2007. Dividenda bude vyplácena od 27. září 2007.

Obecné podmínky zdanění v Lucembursku
Dle podmínek stanovených lucemburským daňovým právem by výplata z účtu emisního ážia společnosti PEGAS NONWOVENS SA v případě neexistence kapitalizovaných rezerv a čistého zisku neměla představovat příjem z cenných papírů a neměla by tedy podléhat srážkové dani v Lucembursku.

Detaily pro akcionáře – české daňové rezidenty
Dle českého práva vč. zákona o daních z příjmů by neměla být výplata emisního ážia považována za dividendový příjem. Z tohoto důvodu by tato dividenda měla být zahrnuta do celkového daňového základu plátců daně. Daň z příjmu fyzických osob je progresivní v intervalu 12% až 32%. Fyzické osoby, jejichž celkový roční zdanitelný příjem (včetně této dividendy) nepřesahuje částku 15 000 a/ nebo fyzické osoby pouze s příjmy ze závislé činnosti (zaměstnání), jejichž ostatní příjmy včetně této dividendy jsou menší nežli 6 000 , nemusí podávat daňové přiznání v České republice. Právnické osoby podléhají 24% dani z příjmu uplatňující se na jejich zdanitelný příjem (zisk) včetně této dividendy, ledaže by výplata emisního ážia mohla být posouzena jako snížení hodnoty investice dle českých účetních standardů.

Detaily pro akcionáře – polské daňové rezidenty
Dle polského práva je “výplata emisního ážia” polským investorům posuzována jako “výnos ze sdílení zisku” a je zdaňována následovně:

• 19% paušální daň z příjmu právnických osob (bez možnosti uznání daňových nákladů), pokud není možné uplatnit výjimku z participace (týkající se akcionářů držících přímo nejméně 15% podíl na Společnosti, mimo jiné);

• 19% paušální daň z příjmu fyzických osob (bez možnosti uznání daňových nákladů).
Společnost by neměla být povinována srazit srážkovou daň dle zákona o dani z příjmu právnických osob a zákona o dani z příjmu fyzických osob v souvislosti s výplatou emisního ážia.

Informace v tomto oznámení o zdanění v Lucembursku, České republice a Polsku je pouze obecná. Investoři, jenž mají pochybnost o svém způsobu zdanění v Lucembursku a/ nebo v zemi své daňové rezidence nebo požadují specifickou informaci o svém způsobu zdanění, by se měli obrátit na svého daňového poradce.

Údaje uvedené v oznámení jsou založeny na současné legislativě, současné, dočasné a navržené regulaci a administrativní interpretaci platné k datu vydání oznámení. Společnost nezodpovídá za změnu legislativy nebo změnu v její interpretaci, pokud se tak stane po datu vydání tohoto oznámení.

Údaje uvedené v oznámení nejsou závazné pro finanční orgány v Lucembursku, České republice a v Polsku a nelze zaručit, že postoj finančních orgánů bude totožný se způsobem zdanění uvedeným v tomto oznámení. Uvedený způsob zdanění je založen na názoru daňových poradců společnosti PEGAS NONWOVENS SA a nebyl ověřen u finančních orgánů v příslušných zemích.

Text je úplným zněním tiskové zprávy společnosti Pegas Nonwovens


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data