Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Společnost ECM koupila kancelářskou budovu v Pekingu

Společnost ECM koupila kancelářskou budovu v Pekingu

2.10.2007 18:00
Autor: 

Lucemburk, 2. října 2007 – ECM Real Estate Investments A.G. (“ECM”), jedna z předních společností podnikajících ve střední a východní Evropě v oblasti developmentu nemovitostí, investic a facility managementu, s potěšením oznamuje uplatnění opce na nákup kancelářské budovy Metropolis Tower v lokalitě Zhongguancun Zone, pekingském ‘Silicon Valley’.

90 metrů vysoká Metropolis Tower je součástí víceúčelového projektu s celkovou hrubou užitnou plochou přibližně 192 000 m2, jehož developerem je Beijing Science Park Development Co., Ltd. Budova Metropolis Tower nabídne nájemníkům na 19 patrech celkem 25 000 m2 kancelářských prostor a 500 m2 obchodních ploch.

Celkové projektové náklady Metropolis Tower – včetně vnitřního vybavení, marketingu a dalších nákladů – činí přibližně 51 milionů EUR. Equity tranše tohoto projektu je kalkulována na úrovni přibližně 25%, zbytek bude financován prostřednictvím mezaninového a seniorního financování. Dle nezávislého externího posudku byla tržní hodnota projektu v březnu 2007 vyčíslena na přibližně 60 milionů EUR.

“Metropolis Tower, v kombinaci s nákupním centrem Globe Plaza, které ECM získala v srpnu 2007, vytváří velmi zajímavou hodnotu pro naše akcionáře. Proto se společnost rozhodla uplatnit opci na nákup kancelářské budovy. Dle našeho názoru je načasování dokončení Metropolis Tower vhodné z pohledu dynamiky trhu kancelářských prostor v Číně. Technické specifikace celého projektu spolu s kvalitní správou kancelářské budovy by měly také podpořit poptávku o prostory v Metropolis Tower,” říká k akvizici Maroš Bréda, generální ředitel ECM China.

Dokončení hrubé stavby kancelářské budovy Metropolis Tower, včetně jejího technického vybavení, je plánováno na prosinec 2008 a do provozu by měla být budova uvedena v květnu 2009.

Text je úplným zněním tiskové zprávy společnosti ECM.


Váš názor
  • Výborně
    2.10.2007 18:24

    zhodnocení nemovitostí bude na dynamickém čínském trhu před OH určitě zajímavé.....
    Bejk
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data