Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Společnost Orco zahájila projekt Vysočanská brána

Společnost Orco zahájila projekt Vysočanská brána

9.10.2007 9:19
Autor: 

Orco Property Group, přední realitní investor, developer, správce nemovitostí a investičních fondů působící na realitním a hotelovém trhu ve střední Evropě, s potěšením oznamuje úspěšnou akvizici pozemku v Praze 9 pro svůj nový kancelářský projekt Vysočanská brána. Stavební práce již byly zahájeny.

Projekt bude sestávat ze sedmi podlaží, která budou disponovat kancelářskými prostory v rozsahu 565 až 2 245 m2, přičemž celková pronajímatelná plocha se bude rozkládat na 10 506 m2. Budoucí nájemci mohou očekávat špičkové kancelářské zázemí včetně otevřeného řešení prostor vhodného pro individuální uspořádání, zavěšené podhledy, zdvojené podlahy aj. Mezi další služby nájemcům bude např. patřit správa objektu přímo v budově, 24-hodinová ostraha a podzemní parkoviště. Výstavba projektu byla zahájena v září tohoto roku a předpokládané datum dokončení je duben 2009. Celkové náklady se odhadují na 450 milionů . Hlavním dodavatelem stavby je společnost Skanska.

Vysočanská brána se bude nacházet na rozhraní dvou pražských čtvrtí – Karlín a Vysočany, mezi ulicemi Českomoravská a Vysočanská. Projekt se stane vstupní branou do oblasti Prahy 9, přičemž centrum města je dostupné během 15 minut autem nebo veřejnou dopravou. Stanice metra Českomoravská a Vysočanská (linka B) jsou vzdáleny pouhých pět minut chůze a přímo před budovou se nachází dvě tramvajové zastávky. Hlavní dopravní tepny v blízkosti Vysočanské brány jsou přímo napojené na dálnice směrem na Hradec Králové.

„Karlín a Vysočany byly původně spíše průmyslové a rezidenční oblasti, to už dnes ale neplatí. Každým dnem prochází tato oblast postupnou proměnou v moderní obchodní oblast blízko centra. Náš projekt bude v tomto trendu pokračovat a zároveň bude reprezentovat to nejlepší mezi kancelářskými projekty v hlavním městě. Nechceme postavit jenom další kancelářskou budovu v Praze, spíše máme v úmyslu realizovat naši vizi projektu, který by byl nedílnou součástí této lokality. Architektonické řešení projektu reflektuje tvar brány a ve výsledku se tak stane dominantou Prahy 9“, řekl Aleš Vobruba, Senior Vice President Orco Property Group.

Text je úplným zněním tiskové zprávy společnosti Orco Property Group


Váš názor
  • orco
    9.10.2007 9:25

    Orco má perfektní projekty, nechápu že jeji akcie je na takové nízké ceně..
    Martin Petřík
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu