Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
General Electric: Čtvrtletní zisk stoupl o 14 %

General Electric: Čtvrtletní zisk stoupl o 14 %

12.10.2007 16:57
Autor: ČTK

Boston 12. října (ČTK) - Zisk amerického koncernu General Electric ve třetím čtvrtletí vzrostl meziročně o 13,8 procenta na 5,54 miliardy dolarů (107,4 miliardy Kč). Ve výsledku se projevila poptávka po těžké technice, například plynových turbínách a tryskových motorech, vliv měly i vyšší příjmy finanční divize, uvedl koncern v dnešní zprávě. GE podniká i v České republice, kde má například banku.

GE je druhá největší korporace ve Spojených státech; vyšší tržní hodnotu akcií má jen ropný Exxon Mobil. Tržby koncernu vzrostly o 12,3 procenta na 42,53 miliardy dolarů, a překonaly tak odhady. Zisk z běžných aktivit dosáhl 50 centů na akcii. Analytici v anketě Reuters Estimates přesně takový zisk očekávali.

Investoři považují hospodaření koncernu za ukazatel celkové ekonomické situace, protože jeho aktivity sahají od výroby železničních lokomotiv po spotřebitelské úvěry.

General Electric předpokládá, že jeho zisk z běžných aktivit dosáhne v posledním čtvrtletí roku 67 až 69 centů na akcii. Analytici tento výsledek odhadují na 68 centů.

"Náš výhled pro zbytek roku je silný," uvedl předseda správní rady a generální ředitel Jeff Immelt. "Máme lepší sestavu podniků ve finančních službách a obrat v NBC Universal byl úspěšný," dodal s tím, že se koncernu zrychlí tok příjmů z infrastruktur.

Zatímco několik posledních let emise GE za významnými americkými akciovými indexy zaostávala, nyní začíná mít navrch. Od začátku roku akcie GE vzrostly o 12 procent a jsou na tom podobně jako index Dow Jones. Vedle indexu Standard & Poor's 500, jehož zisk je desetiprocentní, si ale vedou lépe, napsala agentura Reuters.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.05.2025
14:38Wood: Globální snižování celního zdanění je dobrá věc, Tesla k 2600 dolarům
9:00Víkendář: Proč to šlo v USA a ne ve Velké Británii
17.05.2025
15:45Invesco: Centrální banky postupují opatrně
9:00Víkendář: Pár výjimečných firem zvedá celou ekonomiku
16.05.2025
22:01Trhy končí rekordní týden dalším nárůstem  
17:20Zisková bublina?
17:15J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Pozvánka na Valnou hromadu emitenta J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.
17:10J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na Valnou hromadu J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.
16:47Americké akcie se přibližují historickým maximům  
15:05Velká jména na Wall Street sází na malé společnosti. Jako krátkodobá spekulace mohou fungovat
13:18UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o páté výplatě úrokového výnosu
13:11Random Thoughts #7: ReadIt  
11:56Perly týdne: Trhy opět s prémiemi na sliby, dynamika zisků na vrcholu
10:28Část bankovní rady ČNB je zdrženlivá k dalšímu snižování úrokových sazeb
9:22RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení o rozhodovaní per rollam valné hromady akciové společnosti RMS Mezzanine, a.s.
9:03Rozbřesk: Růst v eurozóně: španělská euforie, německý útlum
8:51GEVORKYAN ve čtvrtletí zlepšil tržby, zisk i marži a dostává práškovou metalurgii do nových odvětví včetně zbrojařství
8:48ČEZ o výsledcích i Dukovanech, GEVORKYAN vykázal vyšší zisk i tržby a Trump uzavřel dohodu se SAE. Futures v zeleném  
7:37Finanční ředitel ČEZ Novák: Víme, že jsme dividendový titul. EDF učiní proti podpisu vše
15.05.2025
22:03Kontrasty na trhu: Krize důvěry v UnitedHealth a nákupní euforie kolem Foot Lockeru  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data