Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: ČNB udělila podruhé Atlantiku FT pokutu 4 miliony Kč

ČTK: ČNB udělila podruhé Atlantiku FT pokutu 4 miliony Kč

06.11.2007 8:16
Autor: ČTK

Praha 6. listopadu (ČTK) - Makléřská společnost Atlantik FT dostala od České národní banky pokutu čtyři miliony korun za to, že nedostatečně informovala své klienty o obchodech s jejich akciemi. Tak vysokou pokutu dostala společnost již podruhé, uvedl dnes internetový server Aktuálně.cz.

"Společnost Atlantik FT respektuje, ale zásadně nesouhlasí s rozhodnutím ČNB. Společnost je přesvědčena, že z její strany nedošlo k tvrzenému porušení povinností stanovených právními předpisy. V současné době zvažuje veškeré další kroky, které jí umožní verdikt ČNB zvrátit. Jedním z připravovaných kroků je i podání správní žaloby," uvedla firma v prohlášení.

ČNB řešila v této věci dvě stížnosti klientů. Nad první vynesla verdikt již v květnu, kdy stejně jako nyní nařídila firmě Atlantik FT zaplatit pokutu čtyři miliony. Proti pokutě podal v červnu Atlantik prostřednictvím advokátní kanceláře k Městskému soudu žalobu.

Atlantik je čtvrtým největším obchodníkem s akciemi na pražské burze. Loni zobchodoval cenné papíry za téměř 174 miliard korun. Patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka. Má kolem 7000 klientů. Loni čistý zisk Atlantiku činil 160 milionů korun a vlastní kapitál 629 milionů korun.


Váš názor
 • pokuta
  06.11.2007 14:42

  Je s podivem , že jen AFT vyfás pokuty. I jiní MM by si je zasloužili !
  aaa
 • poloprávní stát :-))
  06.11.2007 8:38

  Někteří dostávají pokuty a někteří mají své "prezidenty". Njn, Komárek zatím asi ještě nenašel dostatečně silného taťku.
  bagus
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data