Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Vláda bude jednat o založení a.s. Letiště Praha

ČTK: Vláda bude jednat o založení a.s. Letiště Praha

7.11.2007 8:10
Autor: ČTK

Praha 7. listopadu (ČTK) - Vláda dnes bude jednat o založení akciové společnosti Letiště Praha. Nová firma by měla mít základní kapitál dva miliony korun, dodatečně by se však na ní převedl veškerý majetek nynějšího státního podniku Letiště Praha, který by poté zanikl. Vznik akciové společnosti je první krok v privatizaci pražského letiště.

Harmonogram kroků privatizace letiště schválila vláda 12. září. Předpokládá se proto, že vznik tzv. malé a.s. dnes schválí. Novou akciovou společnost založí ministerstvo financí, které v ní bude zastupovat stát jako stoprocentního vlastníka. Převod majetku ze státního podniku na novou a.s. bude vláda schvalovat zřejmě v prosinci. O termínech a způsobu privatizace letiště ještě není rozhodnuto, vláda o tom bude jednat až v příštím roce.

Ministři dnes projednají i návrh rozpočtu Státního zemědělského intervenčního fondu na příští rok. Ministerstvo zemědělství chce objem peněz určených na národní dotační programy meziročně snížit o 344 milionů korun na 950 milionů korun, přičemž některé programy kvůli tomu hodlá zrušit. Krácení dotací MZe zdůvodnilo tím, že úřad nedostal na příští rok tolik peněz, kolik požadoval.

Naopak finanční podpory pro tuzemské chovatele včel by měly pokračovat i nadále. MZe vládě navrhne, aby včelaři dostávali dotace i v letech 2008 až 2010, kdy by měli mít k dispozici 171 milionů korun.

Kabinet projedná také plán činnosti Správy úložišť radioaktivních odpadů a zprávu ministerstva práce a sociálních věcí o vývoji peněžních příjmů domácností a životních nákladů za první pololetí.


Váš názor
  • LKPR
    7.11.2007 9:35

    Je nepochopitelné když stát jako 100% vlastník letiště zakládá státní akciovou společnost, určenou jenom k likvidaci majetku etiště prodejem.Včera v TV Vlašák hodnotil úspěšný letošní rok a neznám dobrého hospodáře,který hospodaří s výnosem aby prodával svůj majetek jenom proto, aby následně všechno prožral.Jestě větší vládní ostudou je prodej letiště bolševikům.Co vy na to mistře topolánku a spolslepenec????
    obchodnik
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data