Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ byl vybrán v tendru na dostavbu rumuské elektrárny Cernavoda - názor Patrie

ČEZ byl vybrán v tendru na dostavbu rumuské elektrárny Cernavoda - názor Patrie

9.11.2007 14:26
Autor: Jan Krejčí, Patria Finance

Rumunská energetická společnost Societatea Nationala Nuclearelectrica (SNN) akceptovala nabídky společností ČEZ, Electrabel, Enel, Iberdrola, RWE a Arcelor Mittal na stavbu dvou bloků jaderné elektrárny s kapacitou 720 MW. Náklady projektu se odhadují na 2,2 mld. Eur a čeká se, že tyto bloky budou začnou vyrábět elektřinu v letech 2014-2015.

Náš názor: Nebylo oznámeno, jaký bude mít ČEZ v projektu podíl, ani zda si SNN plánuje ponechat v projektu majoritní podíl, nicméně zprávu hodnotíme jako pozitivní, protože rozšiřování aktivit je pro ČEZ důležité.


Váš názor
  • asi takto
    9.11.2007 14:59

    The government has issued a decision in June 2007 to approve the strategy to select investors in order to set-up a Project Company (PC) with the participation of SNN (Ansaldo) and strategic investors, based on Corporate Finance approach. The PC will be in charge to finalize Units 3 and 4. The estimated cost of 2.2 - 2.4 billion euro will be provided by investors up to 30% (equity financing) and by the funds attracted by the Project Company.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data