Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Fuksa: ČEZ by mohl vyplácet dividendu téměř 60 Kč na akcii

Fuksa: ČEZ by mohl vyplácet dividendu téměř 60 Kč na akcii

16.11.2007 9:40
Autor: 

Stát v příštím roce může na dividendách od ČEZu získat 20 mld. , uvedl náměstek ministra financí Ivan Fuksa v rozhovoru pro Rádio Impuls. „Tak já si dokážu odhadnout, že v příštím roce by nebyl žádný problém pro ČEZ, aby do státního rozpočtu šlo například 20 miliard z dividend a tato společnost by to unesla a nijak by ji to nepoškodilo,“ řekl Fuksa poté, co ČEZ včera oznámil nárůst čtvrtletního zisku o cca. 60 %. To by znamenalo výplatu dividend ve výši cca. 60 na akcii.

Loni přitom při rekordní dividendě 20 na akcii vláda dostala od ČEZ cca. 7 mld. . „Můj osobní názor je, že je to reálný odhad,“ potvrdil Fuksa možnost vyplácení šedesátikorunové dividendy z letošního zisku ČEZ.

(Zdroj: Rádio Impuls)

Komentář Patrie si můžete přečíst ZDE


Váš názor
 • Fujksa získá druhou daň - o co obral státní ČEZ občany a firmy
  16.11.2007 10:00

  Konečně to vyplavalo na povrch: 1. ČEZ je státní podnik 2. Stát potřebuje od lídí sebrat co nejvíc peněz na byrokratický aparát a DPH mu k tomu nestačí a tak přez ČEZ vysává lidi a firmy 3. Manažeři na ČEZu potřebují co největší výplaty a tak zvyšují ceny elektřiny jak pořebují 4. Antimonopolnímu a regulačnímu úřadu zdražování cen elekřiny nevadí, neb tam sedí rovnoměrně zástupci všech politických stran, které všechny Roman obhospodařuje 5. Firmy jsou kůli cenám energie méně konkurentně schopné 6. Občané berou energii spalováním všeho rakovinotvorného sajrajtu a zhoršují prostředí v Čechách Představitelé všech politických stran spojte se pod vedením ČEZu
  Fujksa získá druhou daň - o co obral státní ČEZ občany a firmy
  • Re: Fujksa získá druhou daň - o co obral státní ČEZ občany a firmy
   16.11.2007 13:22

   Takže jsou vlastně spokojení všichní - ČEZ, špatně hospodařící politické strany a jejich voliči (většina národa). My, hrstka nesouhlasících, se prostě musíme smířit s tím, že do nějakých pěti let vyleze elektrika na 5-10 tisících na domácnost.
   TN
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data