Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Tykačova firma je ochotna prodat ČEZu svůj 49% podíl v MUS - názor Patrie

Tykačova firma je ochotna prodat ČEZu svůj 49% podíl v MUS - názor Patrie

6.12.2007 9:02

Podle Thomson Financial je Pavel Tykač, vlastník 49% podílu v Mostecké uhelné, ochoten prodat svůj podíl ČEZu. Aby však mohl transakci lépe posoudit, požaduje nejdříve oficiální nabídku od ČEZ společně s podmínkami transakce. Thomson Financial uvedl, že ČEZ předloží podrobnější nabídku pravděpodobně příští týden (čtěte také ZDE).

Mimo to ČTK uvedla, že šéf antimonopolního úřadu Martin Pecina pokládá možnou akvizici MUS od ČEZ za „ne jednoduchou“, což by mohlo poškodit český energetický trh. Pokud by se transakce uskutečnila, antimonopolní úřad by se zvláště zaměřil na dlouhodobé smlouvy v portfoliu MUS, aby nebyli ohroženi další zákazníci. Kromě toho Pecina pokládá za možné, že vzhledem k velkým obratům obou společností by akvizici také musela schválit Evropská komise. (Čtěte také ZDE.)

Náš názor:
Pokládáme za možné, že Pavel Tykač svůj podíl prodá vzhledem k tomu, že svůj 49% podíl získal za 9,8 mld. zhruba před 12 měsíci. Otázkou je postoj antimonopolního úřadu, ale podle většiny odborníků je Martin Pecina liberál co se týče M&A, jelikož zatím nezamítl žádnou akvizici, ale pouze nařídil dodržení podmínek, aby se zajistila rovnováha trhu. 

Čtěte také:
MfD: ČEZ chystá obchod roku, chce koupit MUS
Jednání ČEZ o akvizici těžební společnosti Mostecká uhelná za 28 mld. - názor Patrie


Váš názor
  • 60 mld. - 28 mld. - - - 15 mld. ?
    6.12.2007 11:00

    v červnu měla MUS cenu 60 mld. (když chtěli dělat společně elektrárnu) a teď v prosinci už to prodají za 28 mld. No holt nejdřív JaT potom ČEZ a nakonec E-On zjistili, že v MUS jsou akorát problémy (a problémový Tykač). Když ČEZ počká dalšího půl roku a přihodí ještě jednu žalobu koupí to i za 15 mld.
    maly hornicek
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data