Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza zažila další výprodej, nicméně závěr již patřil kupcům...

Pražská burza zažila další výprodej, nicméně závěr již patřil kupcům...

22.01.2008 17:20
Autor: Josef Kohout

Pražská burza během dneška zažila další velice volatilní seanci. Po ranním otevření hluboko v červených číslech se trh začal postupně uklidňovat a stabilizovat. Podobná situace byla vidět rovněž na většině evropských trhů. Některé tituly na lokálním trhu se postupně dostaly do hledáčku kupců. Především na Unipetrolu od otevření operoval silný zahraniční účet, který dal titulu značnou podporu během ranní paniky a pomohl mu uzavřít na úrovni 270 . Dalším titulem s podobným vývojem byly akcie Pegasu. Zde je patrná větší nákupní objednávka už několik dní. Může se jednat o nové zařazení titulu do portfolia, kterému prozatím brání jen velmi málo prodejců, a tak je dopad na cenu zřejmý.

Akcie Komerční banky otevíraly o více jak 100 níže oproti svému včerejšímu závěru, kde se však zobchodovalo pouze minimum akcií, a titul se tak postupně vydal severním směrem. Komerční banka tak končí seanci téměř beze změn za solidního objemu 940 mil. . Opačný vývoj však probíhal na akciích Zentivy. Titul byl po delší dobu supportován lokálními účty a propadem trhů proplouval za minimálních objemů téměř bez újmy. Odpoledne však dorazil silný prodejce, pro kterého nebyl žádný problém srazit cenu Zentivy na závěrečných 828 !

Během dne na trhy přilétla jako blesk zpráva o snížení sazeb americkou centrální bankou o rovných 75 bodů, což mělo za následek okamžitý výstřel všech akcií. Tento vývoj však neměl dlouhého trvání a následně došlo k uklidnění a realizacím rychlých zisků. Nicméně tento krok FEDu pomohl trhům alespoň trochu se uklidnit a minimálně přispěl k zastavení dalšího propadu. Americké trhy aktuálně stahují své ztráty na "pouhé" 1 %, přičemž ještě během dne signalizovaly futures na zdejší indexy otevření na úrovni -4 %! Bude tedy zajímavé sledovat, jak trhy za mořem dnes uzavřou. Ač se zdá, že tamní ekonomika má největší problémy, aktuální propad trhů prozatím odnesla nejméně!


Váš názor
 • Samurajové musí být naštvaní
  22.01.2008 17:45

  Až uvidí asijští samurajové že oni kvůli Americe ztratily 15% během dvou dnů a původce všeho Amerika si klidně hoví kolem nuly, tak vezmou své meče a znovu mapadnou proradné američany v Perl Harbour. Pak se uklidní a zvednou své indexy alespoň o 10%. Jo jo celý svět se musel složit na to aby američané nepřišli o svůj životní styl a pohodu.
  SAM
  • Re: Samurajové musí být naštvaní
   22.01.2008 20:14

   Přesné, lépe bych to neřekl. Ale co uděláme my, kteří jsme přišli o 30%.
   Jim
   • a šejkové
    22.01.2008 21:24

    musejí prostřednictvím kapitálových injekcí vrátit to, co boys utratili za ropu, tak je to spravne, tak to ma byť
    Hombre
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data