Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Šéf Komerční banky: Kreditní krize v USA nebude mít žádný dopad na výsledky banky

Šéf Komerční banky: Kreditní krize v USA nebude mít žádný dopad na výsledky banky

23.1.2008 11:12
Autor: 

Generální ředitel Komerční banky Laurent Goutard dnes na setkání s novináři uvedl, že letos očekává nárůst českého hypotéčního trhu o 20-25 % a dodal, že Komerční banka (3 490 CZK, 1,34%) musí výkon trhu překonat, aby dosáhla svého cíle získat na něm 25% podíl. Goutard dále uvedl, že americká kreditní krize nebude mít na výsledky banky žádný, nebo jen zanedbatelný dopad. Podle Goutarda si banka v loňském roce vedla dobře a je v dobré pozici pro případ, že by došlo ke zpomalení české ekonomiky.

(Zdroj: Reuters, Bloomberg)


Váš názor
 • nárůst hypoték o cca 25%??
  23.1.2008 11:51

  Zdá se mi, že banky jsou skutečně nenažrané a i u nás bude situace obdobná jako je dnes v USA. Nárůst hypoték o 25% je dle mého názoru šílenstvím, pokud cena nemovitostí neklesá a pokud se bude jednat o tak oblíbené hypotéky na 100% ceny a s tím bude stoupat rizikovost klientů V USA vedení bank rovněž stále požadovalo další a další růsty, bez ohledu na to, že aby byl předpoklad růstu reálný, musely být hypotéky poskytovány stále méně bonitnější klientele. Jejich neschopnost a krátkozrakost je příčinou dnešního stavu. Běda zemím, kterým ekonomové vládnou :-)
  brouk
  • Re: nárůst hypoték o cca 25%??
   23.1.2008 20:27

   Bezproblémová dostupnosť úverov, rast zisku bánk, rast každoročne poskytnutých úverov vo VŠETKÝCH BANKACH. Dokáže na to trh neustále vytvárať !volné! financie ? Momentálne slovenskú ekonomiku a export potiahnu naďalej automobilky a strojarenský priemysel. Avšak , čo ked sa americká kríza prenesie do všetkých odvetví , tým sa zníži export EU, a nielen EU, financie v akciach, fondoch a bankách sa znehodnotiaešte viac, tým budú povinne držané v pozíciach, pretože nikto už asi nevyberie peniaze v priamej strate, ale ich ponechá ako dlhodobú investíciu, kedže akcie mali doteraz vždy rastúcu tendenciu.Otázkou nie je či hrozí aj nám niečo ako v USA, ale či to bude ešte horšie vo svete ? FED znížil úrokovú sadzbu na 3,5%. Čo to však vyvolá ? FED očakáva, že zvýši spotrebu obyvatelstva v USA a tým naberie ekonomika na nových obrátkach ? Alebo sa dostane do obehu ešte viac peňazí a to s nižšou úrokovou sadzbou pre klientov , no tým sa zvýši celková zadĺženosť obyvatelstva? Nikto nevie, kam sa trh vyberie, isté je len to , že FED sa spolieha na ťah ktorým vytrhol z biedy ekonomiku po 11.septembri.
 • na pražskou burzu
  23.1.2008 11:22

  Kooperativa a její rakouský majoritní vlastník?
  místo Č. Pojišťovny ( PPF )
  • bankovní ideologie-mlžení a lži
   23.1.2008 13:00

   je to kaskadérství,když tisíce mladých párů krátce se znajících, v době zamilovanosti/tj.nepříčetnosti/ řeší zásadní životní otázky-nic nemají takže 100%hypotéka 2-3 miliony na 20-30 let,chceme přece hned bydlet a být navždy spolu,mít auto,děti,cestovat,máme skvělou práci a v rádiu říkali ,že platy porostou... to bude žůžo až to tady praskne
   carlos
   • Re: bankovní ideologie-mlžení a lži
    23.1.2008 13:26

    Úplne najlepšie sú tie 120%, ala VÚB..., za 30 rokov sú z jednoho milióna tri
    Skalar
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university