Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Příležitost na volatilních trzích? Komodity vykazují nízkou korelaci s akciemi …

Příležitost na volatilních trzích? Komodity vykazují nízkou korelaci s akciemi …

31.1.2008 15:55
Autor: 

Volatilita kapitálového trhu, které jsme poslední dobou svědky, vyvolává vrásky na čele mnoha investorů. Portfolio složené pouze z tradičních investic může být nedostatečně flexibilní, a proto nadcházející doba přeje rozvoji alternativních investic a netradičních přístupů.

Na zvýšenou poptávku reaguje Credit Suisse rozšířením své rodiny lucemburských fondů o alternativní investice z komoditního sektoru, které se zdají být ve světle vývoje několika posledních měsíců jednou z atraktivních investičních příležitostí. Komodity již historicky prokázaly nízkou korelaci vůči akciím i dluhopisům a mohou sloužit i jako velmi kvalitní protiinflační opatření v portfoliu.

Credit Suisse v ČR představuje 3 fondy denominované v EUR, CHF a USD navázané pomocí futures na DJ-AIG Commodity Index. Index byl založen roku 1998 a je složen z 19 komodit, které nyní reprezentují energetické zdroje (36 %), kovy (15 %), vzácné kovy (9 %), zemědělské produkty (33 %) a hospodářská zvířata (7 %). Je postaven na likviditě jednotlivých komodit a každý rok je převažován, přičemž každá komodita musí být zastoupena nejméně 2 % a nesmí překročit 15 %.

Investice do fondu přináší výrazné snížení volatility prostřednictvím diversifikované expozice na různé komoditní sektory, rovněž umožňuje transparentní, likvidní a efektivní přístup do dobře etablovaného a důvěryhodného indexu. Lucemburské fondy CSF (Lux) DJ-AIG Commodity Index Plus (EUR, USD, CHF) jsou standardními fondy s evropským pasem a denní likviditou a jsou plně notifikovány pro veřejnou nabídku v rámci České republiky. Jejich souhrnný celkový kapitál nyní přehuje v přepočtu 4,5 mld CZK.

Fondy můžete jednoduše nakoupit prostřednictvím Patria Direct:

CSF (Lux) DJ-AIG Commodity Index Plus (EUR) B LU0230916586 nákup
CSF (Lux) DJ-AIG Commodity Index Plus (USD) B LU0230918368 nákup
CSF (Lux) DJ-AIG Commodity Index Plus (CHF) B LU0230917477 nákup


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
 •  
  31.1.2008 11:08

  nezaujimave zisky.. ale dobry drzak.
 • Dotaz
  31.1.2008 9:52

  Chtěl bych se dozvědět více informací o fondu, poplatky za nákup, historii, momentální kurz, atd. Můžete mi prosim poslat odkaz na webové stránky. děkuji
  Petr M
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data