Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
miniSPAD – revoluce pro drobné investory

miniSPAD – revoluce pro drobné investory

3.3.2008 9:10
Autor: 

Společnost Patria Direct  přináší svým klientům revoluční službu miniSPAD, která umožňuje obchodování s akciemi zařazenými do systému SPAD v „miniLOTech“ za tržní kotace (ceny) vyhlášené tvůrcem trhu Patrií Finance prostřednictvím systému KOBOS.

Hlavní přidaná hodnota služby spočívá v následujícím: 

 • miniSPADPatria Direct kombinuje výhody obou burzovních segmentů – likviditu a výhodné ceny SPADu s menšími objemy KOBOSu
 • velikost miniLOTů činí jen cca 100.000 Kč (v závislosti na tržních cenách)

minispad_přehled 

 • výhodné poplatky jen 0,45% z objemu obchodu při podání pokynu prostřednictvím internetové aplikace www.patria-direct.cz (více viz nový sazebník 
 • garance realizace obchodů v miniLOTech za ceny (kotace) Patria Finance ze SPADu v době od 9:35 do 15:55  
 • možnost obchodování na úvěr (margin)

minispad_parametry 


Jak funguje miniSPAD?

Obchodování v miniSPADu zachovává dosavadní výhody obchodování v KOBOSu v době od 9:25 do 15:55 hod a současně umožňuje od 9:35 koupit či prodat za výhodnější cenu, je-li na danou akcii k dispozici kotace Patria Finance ve SPADu.

Pokud není na burze nabídka požadovaného množství akcií za limitní cenu, zůstává pokyn aktivní v systému KOBOS až do doby platnosti uvedené v pokynu.

PŘÍKLADY:

Zákazník podá pokyn typu miniSPAD na nákup 1 miniLOTu = 80 akcií s limitní cenou 1265,- za akcii.

minispad_ukazka 1

Situace na trhu:kotace miniSPAD JE výhodnější než nabídka v KOBOSu, dojde k realizaci nákupu 80 akcií za 1 260,- Kč za akcii.

minispad_ukazka 2

Situace na trhu:kotace miniSPAD NENÍ výhodnější než nabídka v KOBOSu, dojde k realizaci nákupu 80 akcií za 1 260,- Kč za akcii v KOBOSu.

minispad_ukazka 3

Situace na trhu:nabídka KOBOSu je sice pro 15 akcií výhodnější než kotace miniSPAD, nicméně na základě parametru pokynu VNN (všechno nebo nic) dojde k realizaci nákupu 80 akcií za 1 261,- Kč za akcii. Pokud se však před přijetím pokynu počet nabízených akcií v KOBOSu zvýší alespoň na velikost miniLOTu, dojde ke spárování obchodu za tuto výhodnější cenu.

minispad_ukazka 4

Podrobnější informace o miniSPADU naleznete ZDE

Vyzkoušejte si miniSPAD v demo aplikaci Patria Direct ZDE


Váš názor
 •  
  4.3.2008 7:16

  Nevím k dokonalosti mě chybí možnost zadat pokyn všechno nebo nic. Mám zkušenosti s Easy klikem ,kdy mě minilot roztrhnou a já pak nakupuji , prodávám v kobosu, Taky likvidita na Easykliku nic moc. Má větsinou prodlevu za spádem, ale i za Kobosem. Pravda někdy se toho dá využít, ale většinou ne. Proto je Easy klik pro denní obchodování prakticky nepoužitelný. je otázka jaká je převoditelnost akcií mezi spádem a kobosem. Chybí mě spousta informací. Doufám, že je Pátria doplní.
  Novák
 • miniSpad vs RM-S
  3.3.2008 10:07

  Ten miniSpad vypadá zajímavě, jestli tomu dobře rozumím, tak by zde měla být rozhodně větší likvidita než na RM-S, to bych konečně mohl nakoupit i svého oblíbeného PM:-) Jinak rozdíl v poplatcích není velký (0,45% vs 0,39% přes Easyclick), vyhovuje mi spíše veliost minilotů na RM-S, ale i přes miniSpad bych mohl poskládat své portfolio.
  Obludný Neználek
 • Poplatky
  3.3.2008 9:34

  No jsem rad, ze Patria zavadi novy sluzby (mozna ty miniloty i vyuziju), ale hlavne to snizeni poplatku v Kobosu prislo opravdu na posledni chvili - uz jsem se chystal k Brookerjetu :-))).
  pivoj13
  • Re: Poplatky
   3.3.2008 10:00

   Bravo!!! Konečně první krok na správné cestě.... Ještě trochuuu snížit ty poplatky... Konkurence to stejně taky brzo udělá. Ale jinak super!
   lavi
   • :-)
    4.3.2008 0:18

    tady je fajn servis..ale Fio má lepší aplikaci a rms je levnější
    kluk
 • zase jen u vás?
  3.3.2008 9:20

  protože miniloty se nemusí krýt s odpovídajícími miniloty u jiných obchodníků.
  no jo, ale jak to potom prodám?
  • Re: zase jen u vás?
   4.3.2008 8:51

   jsi to nepochopil. můžeš nakoupit minilot a potom klidne půlku nbo jeden kus prodat v kobosu....
   kajak
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba