Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ letos investuje do obnovy a posílení distribučních sítí téměř 8,7 mld. Kč

ČEZ letos investuje do obnovy a posílení distribučních sítí téměř 8,7 mld. Kč

3.4.2008 12:00
Autor: 

Skupina ČEZ (1 217 CZK, 0,75%) bude i letos investovat do obnovy a rozvoje sítí. Ve srovnání s loňským rokem, kdy investovala 7,7 miliard korun se jedná o navýšení prostředků na celém distribučním území Skupiny ČEZ téměř o jednu miliardu korun.

Také jako v předchozích letech mají investice do distribučního zařízení zajistit vysoký standard kvality a spolehlivost dodávky elektřiny. Prostřednictvím dalšího rozvoje distribuční soustavy mají také umožnit připojení nových žadatelů, kterých rok od roku přibývá.

V letošním roce investuje Skupina ČEZ například do staveb vyvolaných zákazníky více než 2,94 miliardy , což je o 239 milionů více než v loňském roce. Do nákupu nových a oprav stávajících transformátorů více než 566 mil. a do ekologie a životního prostředí více než 74 mil. . Svůj nemalý díl si také vyžádají investice do nákupu nových elektroměrů za více než 493 mil. . Další prostředky plynou do sítí nízkého, vysokého a velmi vysokého napětí a dalšího distribučního zařízení.

Mezi nejvýznamnější plánované investice společnosti ČEZ Distribuce na severu Čech patří letos například dovybavení průmyslových zón Havraň na Mostecku či Triangle na Žatecku , v západočeském regionu výstavba nové trafostanice v Bělé nad Radbuzou či nákup transformátoru pro transformovnu v Klatovech. Na východě Čech největší prostředky plynou do výstavby vedení 110 kV na trase Mírovka – Hlinsko či do rekonstrukce rozvodny 110 kV v Poříčí. Ve středních Čechách se investuje do vedení 110 kV na trase Dobšice – Nymburk či do transformovny 110/22 kV v Jílovém. V oblasti Morava pak investice plynou do dovybavení průmyslových zón Mošnov a Nošovice a do stavby nové transformovny 110/22/10 kV Rudná v Ostravě.

Cílenými investicemi je umožňován další rozvoj české ekonomiky a vytvářen prostor investorům a tím i novým pracovním místům v regionu. V oblasti ekologie jsou investice zaměřené na snížení ekologických zátěží a ochranu ptactva před popálením. Tyto aktivity zajišťuje ve Skupině ČEZ společnost ČEZ Distribuce, a.s. se sídlem v Děčíně.
 
Komentář je úplným zněním tiskové zprávy skupiny ČEZ


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data