Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza zakončila týden poklesem o 1,6 %

Pražská burza zakončila týden poklesem o 1,6 %

09.05.2008 17:06
Autor: Josef Kohout

Páteční seance se na lokálním trhu nesla ve znamení vybírání zisků, který postihl většinu titulů, i když by se zde našlo i pár výjimek. Příkladem mohou být akcie AAA (25 CZK, 9,82%), které během dneška za podpory pozitivních zpráv "vylétly" za vcelku výrazného objemu v rámci tohoto titulu o více jak 9% (více ZDE). V kladném pásmu se podařilo uzavřít rovněž akciím Zentivy (1 030 CZK, 1,38%) a Telefóniky, ostatní tituly zakončily týden v červeném.

Největší podíl na poklesu indexu měly akcie rakouské Erste Bank (1 171 CZK, -3,22%), které se dnes obchodovaly bez práva na dividendu ve výši cca 19 na akcii a oslabily tak o více jak 3 %. Komerční banka (4 300 CZK, 0,07%) i přes svoji včerejší výraznou rally dokázala uzavřít téměř beze změny a ignorovala tak negativní sentiment na okolních trzích.

Vybírání zisků postihlo také oba zástupce realitního sektoru. Nejvíce to dnes odnesly akcie Orca (1 371 CZK, -4,33%), které se propadly o 4,33 %. V těsném závěsu je následovalo ECM (825 CZK, -2,78%), které odepsalo 2,6%.

Celkový objem obchodů přesáhl 3 miliardy , přičemž třetinu tohoto objemu obstaraly akcie ČEZu (1 236 CZK, -1,36%), které se také vybírání zisků neubránily a přišly o 1,6 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.11.2025
11:47Perly týdne: Během internetové bubliny to bylo jiné
11:36UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
11:16Akcie se dostaly pod tlak obav z Fedu a valuací  
11:01Britská rozpočtová nejistota: Reevesová ustupuje od daňových plánů, trhy reagují výprodejem
10:51MONETA Money Bank, a.s.: Akcionáři schválili výplatu mimořádné dividendy 4 Kč na akcii
10:49Moneta schválila vyplacení mimořádné dividendy 4 koruny na akcii
10:32Bitcoin padá pod 97 tisíc USD. Nucené likvidace za miliardu dolarů
10:04Amazon s Microsoftem jdou proti Nvidii. Podporují zákon omezující vývoz čipů do Číny
9:54Siemens Energy zvyšuje projekce díky AI a silné poptávce, akcie přidaly přes 12 %
8:58Rozbřesk: Evropský průmysl v kladných číslech, výkony jsou však velmi váhavé
8:49CZG a Moneta svolávají valnou hromadu, Evropa tlačí na Google a bitcoin propadl pod 100 000 dolarů  
6:08Evropské akcie překonaly obavy. Jejich zisky rostou, valuace zůstávají atraktivní  
13.11.2025
22:00Americké akciové indexy se výrazně propadají  
17:19Inflace je vždy monetárním jevem
16:37Disney zklamal na tržbách a varuje před nižším ziskem v prvním kvartálu. Akcie odepisují 8 %
16:08Mobius: Korekci na AI využiji k nákupům, dolar bude posilovat
14:40Po první polovině roku se růst evropských zbrojařů zasekl  
13:09Čínský gigant Tencent překonal očekávání, AI využívá chytře a efektivně  
12:01Merck překonal svými výsledky odhady, akcie rostou o šest procent
11:14Shutdown končí, trhy už nechává v klidu. Na data si nejspíš ještě chvíli počkáme  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - PPI, y/y