Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Až o 8 bps se zvýšil výnos dvouletému Bundu... a další zprávy z dluhopisového trhu

Až o 8 bps se zvýšil výnos dvouletému Bundu... a další zprávy z dluhopisového trhu

16.6.2008 11:32
Autor: 

Americké dluhopisy koncem týdne oslabily, a ukončily tak týden oslabeny. Výnos dvouletého papíru přitom zaznamenal největší týdenní růst za posledních 26 let. Důvodem jsou reakce na projevy členů FOMC, kteří naznačili, že se budou vážně zabývat případným zvýšením sazeb. K tomu se v pátek přidal ještě růst inflace a akciových trhů. Výraznějšímu posílení výnosů zabránila jen nižší spotřebitelská důvěra a pokles cen ropy. Výnosy pak vzrostly po celé délce křivky až o 5 bps. Ke konci seance pak ale znovu rostly futures, které počítají na 90 % se srpnovým růstem sazeb.
Z dnešních čísel jsou optimistické odhady pouze na podnikatelskou náladu ve státě N.Y. Významnou roli budou tento týden hrát čtvrtletní výsledky velkých amerických bank, dnes je zveřejní LehmanBrothers. Předběžné výsledky jsou již známé, a to by mohlo alespoň částečně uklidnit obavy z výrazného růstu sazeb. V dnešním asijském obchodování sice dluhopisy dále oslabovaly, vysoké výnosy a ztráta investiční banky by mohly později částečně korigovat poklesy cen dluhopisů.

Evropské dluhopisy v pátek ztrácely. Trh zůstal ještě pod vlivem obav z inflačních tlaků a možné série zvyšování sazeb. Uklidnění nepřineslo ani interview dalšího člena ECB Gonzales-Parama, který Trichetův projev považuje jen za jeden z možných scénářů. K tomu se přidal pokles cen ropy podporující akcie a vliv USA, a to vše vyústilo v růst výnosů až o 8 bps především na kratším konci křivky.
Dnes bude zveřejněna inflace v EMU. Jde však o konečné číslo, a to by nemělo mít na trh výraznější vliv. Ranní růst asijských akcií a pokles cen Treasuries budou zpočátku i pro evropské dluhopisy nepříznivé. Rozhodující by ale měl být vývoj v USA, kde slabší výsledky by mohly obrátit zájem i o evropské dluhopisy.

České dluhopisy v pátek spolu s papíry dluhopisů okolních zemí oslabily. V podprůměrných objemech obchodů k jejich oslabení přispěla i vyšší domácí výrobní inflace. Výnosy pak vzrostly až o 6,5 bps na delším konci a výnosová křivka zestrměla.
Dnešek je bez čerstvých domácích dat a dluhopisy tak budou pod vlivem vývoje na vyspělých trzích Evropy, kde by vysoké výnosy mohly korigovat pokles cen z minulého týdne.

(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)


Váš názor
  • kolega Bund
    16.6.2008 11:35

    Bund? to je nejaky pribuzny Ala Bundyho? ;)
    petr666
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:30USA - Empire State Manufacturing index
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m