Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
NWR získala povolení k těžbě dole Debiensko v jižním Polsku

NWR získala povolení k těžbě dole Debiensko v jižním Polsku

26.6.2008 17:57
Autor: 

Následuje tisková zpráva společnosti NWR:
Společnost New World Resources N.V. (dále jen NWR nebo Společnost), přední středoevropský producent černého uhlí, dnes oznámila, že jí bylo polským Ministerstvem životního prostředí uděleno povolení k těžbě v revíru Dębieńsko 1 v jižním Polsku.

Toto povolení, jehož platnost je stanovena na dobu 50 let, získala KARBONIA PL Sp. z o.o., která je stoprocentní dceřinou společností NWR v Polsku, a to na základě žádosti podané k polskému Ministerstvu životního prostředí dne 3. března 2008.

Získání těžební licence pro revír Dębieńsko je významným milníkem v naplňování dlouhodobé strategie NWR. Tou je orientace na zvyšování produkce a zásob prostřednictvím regionální expanze i organického růstu v již provozovaných dolech v České republice.

Důl Dębieńsko se nachází v jižním Polsku nedaleko existujících důlních provozů NWR v České republice. Vytěžitelné zásoby v Dębieńsku jsou odhadovány na přibližně 190 milionů tun, přičemž prakticky veškeré zásoby představuje koksovatelné uhlí.

NWR plánuje ročně vytěžit v dole Dębieńsko 1 přibližně čtyři miliony tun koksovatelného uhlí, což odpovídá cca 60 % roční produkce koksovatelného uhlí, kterou NWR těží v dolech OKD. Ta v roce 2007 dosahovala 6,8 mil. tun koksovatelného uhlí.

Společnost odhaduje, že v období následujících 4–6 let bude plnému zprovoznění dolu do cílové kapacity zapotřebí provést investice ve výši 600–800 milionů EUR.

Mike Salamon, předseda představenstva New World Resources, říká:

„Povolení k těžbě v revíru Dębieńsko 1 je prvním významným milníkem v rámci naplňování naší širší středoevropské růstové strategie a zvláště pak při hledání příležitostí v Polsku. K tomu, abychom plně rozvinuli potenciál, jež tato příležitost skýtá, budeme nyní muset udělat mnoho práce. Věřím ale, že při uplatnění doporučených mezinárodních postupů a nasazení špičkové důlní technologie budeme moci minimalizovat přípravný čas nutný k plnému zahájení těžby. Chtěl bych při této příležitosti ocenit skvělou práci, kterou náš tým při přípravě tohoto projektu odvedl, a jménem NWR bych chtěl také poděkovat polským úřadům za jejich profesionalitu a důslednost věnovanou posuzování naší žádosti.“

Zdeněk Bakala, místopředseda představenstva NWR, řekl:

„Již od samého počátku představovalo Polsko nejvyšší strategickou investiční prioritu v regionální růstové strategii společnosti NWR a já jsem potěšen, že jsme dokázali zabezpečit tento první a velmi důležitý krok v přeměně Dębieńska na špičkový důlní provoz světových parametrů.“


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
3:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Maloobchodní tržby vč. PHM, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
13:45EMU - Jednání ECB, základní sazba
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
15:45USA - PMI v průmyslu (Markit)