Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Střední Evropa: Richter zase získává na ceně, PKN a Lotos sráží prognóza Lehman Brothers...

Střední Evropa: Richter zase získává na ceně, PKN a Lotos sráží prognóza Lehman Brothers...

10.07.2008 13:51

Dnešní objemy ve střední Evropě se oproti včerejšku ztenčily, stejně jako včera se v rámci regionu daří nejlépe maďarskému trhu, který posiluje o 0,2 %. Polsko je na včerejší uzavírací hodnotě, český trh je o 0,4 % níže.

V Budapešti posiluje Gedeon Richter (32 300 HUF, 1,10%) po úvahách, že společnost se po ztroskotání akvizice PolPharmy stává opět adeptem na převzetí.

Ve Varšavě se zahraniční kupci soustředí na dnes nejaktivnější TPSA (22 PLN, 2,88%) a také na KGHM (99 PLN, 2,81%), PKN (37 PLN, -1,45%) a Lotos (28 PLN, -1,20%) ztrácí poté, co Lehman Brothers (20 USD, -11,36%) očekávají špatný rok kvůli zmenšujícím se rafinačním maržím, což je způsobeno rostoucími cenami ropy.

V Praze vyčnívá nad ostatními svou výkonností NWR (467 CZK, 3,73%), když se do titulu vrací kupci po zvýšeném doporučení z "držet" na "koupit" od Citigroup (16 USD, -5,46%). Pod tlakem je Erste (932 CZK, -1,85%), která kopíruje obchodování ve Vídni, také na ČEZu (1 322 CZK, -1,42%) jsou aktivní zahraniční účty na prodejní straně.

Americké futures rostou, více napoví makrodata, která vyjdou ve 14:30.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.02.2026
22:00Americké akciové indexy uzavírají týden mírným poklesem  
17:30Cena za dluhy a budoucí akciová přívětivost ekonomického prostředí
17:08Státní dluh ČR loni vzrostl o 312,3 mld. Kč na 3,678 bilionu Kč, uvedlo MF
16:17Další "šváb"? Kolaps Market Financial Solutions odhaluje podezření z podvodu i díry v kolaterálu
14:47Perly týdne: Zlato roste bez fundamentu a americké akcie stále mají potenciál. Které nejvíc?
14:08Evropské akcie na rekordu. STOXX 600 roste osmý měsíc v řadě
13:39CoreWeave zklamala provozními výsledky, přesto potvrzuje silný růstový příběh  
12:25Anthropic odmítá požadavky Pentagonu na neomezené využití své AI
12:19Rocket Lab překonává odhady. Raketa Neutron by poprvé měla odstartovat koncem 2026
12:14Block šokuje propuštěním téměř poloviny pracovní síly. Kvůli AI
10:12Duolingo hlásí silná čísla, ale slabý výhled podkopává důvěru. Cíl sto milionů denních uživatelů do 2028  
9:42Netflix sice boj o Warner Bros. prohrál, ale zvolil racionální cestu a snadno vydělal 2,8 miliardy dolarů, míní Jakub Blaha
8:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop a.s. plánuje jmenovat Aleše Pitra do role CEO
8:47Rozbřesk: Levné čínské zboží, drahá evropská realita
8:47Paramount vítězí v boji o Warner Bros, Block místo poloviny lidí nasadí AI a ČEZ zvažuje prodej části větrných elektráren  
6:02Obavy z dopadů AI vyvolávají rozkol na evropských trzích. Analytici vidí hodnotu, investoři riziko  
26.02.2026
22:01Hlavním hybatelem v zámoří byla dnes Nvidia  
17:40Končí doba vysoké návratnosti kapitálu technologických firem?
15:59Johnsonová: Bilionové IPO SpaceX? Vysoká valuace naznačuje extrémní očekávání
14:40Trh to špatně vyhodnotil, říká Huang k výprodeji softwarových akcií

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data