Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ žádá MŽP o posouzení vlivu případné dostavby Temelína na životní prostředí

ČEZ žádá MŽP o posouzení vlivu případné dostavby Temelína na životní prostředí

11.7.2008 14:04
Autor: 

Společnost ČEZ (1 335 CZK, 1,06%) chce umožnit komplexní posouzení vlivu případné dostavby jaderné elektrárny Temelín na životní prostředí, proto dnes podala žádost o provedení EIA na Ministerstvo životního prostředí.

Účelem procesu EIA je zjistit, popsat a komplexně vyhodnotit předpokládané vlivy připravovaných záměrů a koncepcí na životní prostředí a veřejné zdraví ve všech rozhodujících souvislostech. Proces EIA probíhá vždy dříve, než jsou záměry povoleny a než se započne s jejich vlastní realizací.

Proces EIA je řízen Ministerstvem životního prostředí. ČEZ je připraven dodat MŽP veškeré informace, které bude pro vyhodnocení vlivu případné kompletace Temelína na životní prostředí potřebovat. U velkých projektů obvykle trvá proces EIA několik let.

„Závěry Pačesovy komise potvrdily naší prognózu, že po roce 2015 začne i Česká republika trpět nedostatkem elektřiny. Počítáme s úsporami i rozvojem obnovitelných zdrojů, žádný jiný bezemisní zdroj však dosud není schopen vyrobit potřebné množství elektřiny. Jadernou energii pokládáme za nejlepší možné řešení z hlediska ekonomiky i ekologie. Zvažujeme proto možnost dostavět další dva původně plánované bloky v Temelíně a EIA je jedním z kroků při shromažďování podkladů pro rozhodnutí,“ odůvodnil podání žádosti o EIA generální ředitel ČEZ Martin Roman.

Podání žádosti o EIA ČEZ chápe jako technický krok mimo rámec politického rozhodování. Předpokládáme, že komplexní posouzení vlivu elektrárny na životní prostředí bude politická reprezentace moci v budoucnosti využít jako jeden z podkladů pro vlastní rozhodování.

Z důvodu korektnosti, tedy aby příjemce (MŽP) měl podklady s informacemi jako první, budou další podrobnosti včetně kompletní studie pro posouzení případné dostavby jaderné elektrárny Temelín zveřejněny na webových stránkách ČEZ v pondělí 14. 7. 2008. Informace tak budou přístupné bez zbytečné prodlevy široké veřejnosti i k následné diskuzi. Ve stejné chvíli a ze stejných důvodů uvolníme informace i zástupcům médií.

Komentář je kompletním zněním tiskové zprávy skupiny ČEZ


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
  • já občan děkuji !
    11.7.2008 14:47

    Dobrá práce lidí z ČEZ, včetně dcerek, hlavně dcerek = ENERGOPROJEKT, atd. Těším se na pondělí !
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
14:30USA - HDP, q/q a
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university