Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Maďarský forint posílil po lepší inflaci... a další devizové zprávy

Maďarský forint posílil po lepší inflaci... a další devizové zprávy

14.07.2008 9:46
Autor: 

Zatímco v pátek ještě v odpoledních hodinách česká koruna klidně plavala v úzkém pásmu blízko 23,50 EURCZK, pozdější odpolední ztráty amerického dolaru ji opět vrátily na dráhu posilování. Koruně se tak následně opět podařilo vytvořit nové maximum vůči euru, tentokrát pod hranicí 23,40 EURCZK. A nejspíše i dnes se koruna bude orientovat podle vývoje amerického měny. Žádné důležité domácí ani zahraniční ekonomické ukazatele nejsou na pořadu dne. Statistický úřad sice zveřejní český PPI, ale jde jen o nepříliš zajímavé číslo, které by navíc mělo dopadnout lépe než v předchozím měsíci. Slabost dolaru nahrává koruně a zatím se nezdá, že by tomu mělo být i dnes jinak.

Americký dolar se dostal pod novou vlnu tlaku, kterou vyvolala dražší ropa a další propady akcií. V pátek se proto obchodoval nad 1,590 EUR/USD.

Tento týden bude pro dolar v mnoha ohledech rozhodující. Na technické frontě se rozhoduje, zda měnový pár znovu otestuje 1,60 EUR/USD a nebo se vrátí do stávajícího pásma stagnace. Co mu pomůže se rozhodnout. Pro odvrácení současných útoků bude potřebovat podporu v pololetním vystoupení šéfa Fedu Bena Bernankeho před senátem a v druhé řadě určité uklidnění ve finančním sektoru – sledujte dnešní aukci Fredie Mac a celou sérii výsledků amerických bank za druhý kvartál. 

Příběh na zlotém se v mnohem podobá tomu na české koruně. Slabý dolar a akcie přitahují pozornost krátkodobých depozit, která stáhla zlotý k 3,257 EUR/PLN.

Úrovně okolo 3,25 by měly zlotému poskytnout dočasnou podporu. Klíčový ale bude další vývoj na globálních akciových trzích a zítřejší inflace

Maďarský forint posílil v pátek po lepší inflaci, která přitáhla pozornost investorů k maďarským dluhopisům. Na forintu se také odrazily pozitivní výkony sousedního zlotého a české koruny.

Ani start do nového týdne se nemusí nést ve špatném duchu. Návrat pod 230 EUR/HUF ale nemusí být tak jednoduchý.

(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

Celou denní analýzu si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Měny & Sazby Výzkum -> Analýzy. Klienti Patria Plus si mohou nastavit automatické zasílání této analýzy e-mailem.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.06.2026
15:28Fondy mohou z akcií stáhnout 165 miliard dolarů. Peníze zamíří do dluhopisů  
13:42Dolar posílil na 13měsíční maximum
12:43EK: Cloud od Amazonu a Microsoftu by měl podléhat přísnějším pravidlům
12:18Micron doručil nekompromisní výsledky, nedostatek pamětí může trvat roky  
12:09Zisk řetězce H&M zaostal za odhady, nižší zásoby nemohly uspokojit poptávku
11:14Micron nasměroval trhy vzhůru, data do obchodování spíše nepromluví  
10:45Medvědi získávají převahu? Bitcoin pod tlakem kvůli páteční expiraci opcí
10:23Banka CREDITAS a.s.: Oznámení o druhé výplatě úrokového výnosu a předčasném splacení jistiny
9:07Výsledky KARO Leather: Rekordní EBITDA v sezónně slabém 1Q a zpětný odkup akcií
8:56Kofola bez dividendy, Micron překvapil trhy a Patria nabízí tři nová korunově zajištěná ETF  
8:55Rozbřesk: Úleva v Hormuzu. Ceny energií klesají a s tím i hlavní inflační riziko
8:45J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Čtvrtletní zpráva investorům Q1 2026
8:37Patria Finance a ČSOB rozšiřují nabídku korunově zajištěných ETF. Nově americké, evropské i technologické akcie bez měnového rizika
6:25Nová éra americké monetární politiky a Volckerův příklad pro Warshe
24.06.2026
22:01Wall Street zavřela smíšeně. Dow Jones atakoval svá historická maxima  
17:14Hodnota akcií SpaceX a konečný cíl jménem Mars
15:20SK Hynix chce z AI boomu vytěžit maximum, v USA cílí na 30 miliard dolarů
14:05WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
13:45Cena Brentu klesla pod 75 dolarů, poprvé od začátku války v Íránu
12:13Dluhopisy SpaceX: sázka na Muska, nikoliv na cash flow

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m