Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza minulý týden vzrostla o 0,9 %, nejlépe se vedlo NWR

Pražská burza minulý týden vzrostla o 0,9 %, nejlépe se vedlo NWR

04.08.2008 13:13

Český akciový trh, měřeno indexem PX , minulý týden posílil 0,9 procenta a uzavřel na 1 446,7 bodu. Celkový zobchodovaný objem na BCPP dosáhl 805,7 mil. USD, což je 33,7 procenta pod 12měsíčním týdenním průměrným objemem 1 215,0 mil. USD.

Nejlépe si minulý týden vedla společnost NWR. Ceny uhlí spolu s dobrými výsledky těžebních firem vyhnaly cenu nahoru o více než 10 procent. Tradičně nejvíce aktivní ČEZ byl jeden z mála, jimž se ještě podařilo uzavřít v pozitivním teritoriu.

Erste Bank oznámila čtvrtletní výsledky ve shodě s odhady, nicméně za týden ztratila 3,3 procenta, zatím co Komerční banka posílila o téměř 2 procenta vzhledem k pokračujícímu zájmu ze strany zahraničních účtů.

Své výsledky za 2Q08 zveřejnila také mediální společnost CME. Čísla byla lepší na všech úrovních, ale cena poklesla o 3 procenta.

Realitní developeři předvedli za minulý týden nejhorší výkon. Orco spadlo o více jak 15 procent a ECM uzavřelo týden slabší o téměř 10 procent.

Sezóna výsledků pokračuje také tento týden. Zentiva zveřejnila kompletní sadu výsledků dnes v poledne. Na úrovni čistého zisku zaostala za tržním odhadem o 18 procent. Komerční banka zveřejní své kvartální výsledky ve středu (6. srpna) a podle našeho odhadu by měla dosáhnout zisku 2,95 mld. .

Tento týden kromě obvyklého množství makroekonomických dat bude také zasedat ČNB. Podle našeho odhadu by měla snížit sazby o 25 bazických bodů na 3,5 procent. Trh změnu sazeb neočekává.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.05.2025
14:44Co dělat, když se dlouhodobé dluhopisy chovají jako akcie? Postřehy Fidelity
8:31Víkendář: Prudký růst ziskovosti evropských bank jako důsledek protiinflační politiky ECB
03.05.2025
14:37PIMCO: Přichází změna investičního paradigmatu, posun k novému ale bude trvat dlouho
8:21Víkendář: Podle nové studie hrála politika ECB při snižování inflace jen podružnou roli
02.05.2025
17:20Evropa směřuje k rovnováze, USA se budou letos (opět) spoléhat na spotřebitele?
16:48TikTok dostal v EU pokutu 530 milionů eur za nedostatky při ochraně dat
16:19S&P 500 stoupá a přesně po měsíci maže ztráty z cel  
16:16Reuters: ČNB pravděpodobně sníží úrokové sazby, ale zůstává opatrná
15:41Trh práce v zámoří dál podporuje akcie. Útlum zaměstnanosti se nekoná  
14:23Dubnový deficit rozpočtu se prohloubil, příjmová strana se ale lepší
13:53Morgan Stanley: Trh s humanoidními roboty dosáhne na 5 bilionů dolarů
13:50Výsledky ropných gigantů Chevronu a Exxonu: Zisky klesají, ale strategie zůstává
13:45LVMH propustí přes tisíc zaměstnanců. Důvodem jsou problémy na klíčových trzích
13:23Škoda Auto zvýšila v prvním čtvrtletí prodej o 8,2 procenta na 238.600 aut
13:06Perly týdne: Americké akcie za zenitem, Čína pod tlakem
12:44Prodej vozů Tesla ve Švédsku v dubnu klesl o 81 procent, propadá se i jinde
12:20Inflace v eurozóně si v dubnu udržela tempo růstu, tlačily ji nahoru zejména služby
12:16WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s: Výroční zpráva za rok 2024
12:06Březnová nezaměstnanost v EU stagnovala na 5,8 %. Nejnižší byla v Česku
11:08Patria zvyšuje cílovou cenu Erste Bank, potvrzuje odolný výkon a nákladovou disciplínu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data