Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
BCPP: Akcionáři pražské burzy se rozhodli prodat své podíly

BCPP: Akcionáři pražské burzy se rozhodli prodat své podíly

6.8.2008 16:09
Autor: 

Následuje plné znění tiskové zprávy BCPP:

Akcionáři Burzy cenných papírů Praha (BCPP), kteří dohromady disponují kontrolním podílem akcií, se rozhodli zahájit společně řízený proces prodeje svých podílů v BCPP. Důvodem tohoto postupu je zvýšený zájem ze strany finančních investorů a strategických partnerů v kombinaci s celosvětovým trendem konsolidace burzovních trhů. Prodávající akcionáři se dohodli společně s poradci, kteří budou transakci asistovat, preferovat takový postup prodeje, který v budoucnu umožní další dynamický rozvoj Burzy cenných papírů Praha a celého tuzemského kapitálového i komoditního trhu. Předpokládaný termín dokončení transakce je odhadován v řádu několika měsíců.

„BCPP se v průběhu posledních let stala jednou z nejatraktivnějších burz v Evropě a nabídky na strategické spojenectví přicházejí od nejrenomovanějších světových burz. Krok našich akcionářů je tedy logický a předpokládám, že akcionáři při výběru partnera uplatní nejen hledisko finanční, ale také strategické“, řekl Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.

Burza cenných papírů Praha je největším organizátorem trhu s cennými papíry v České republice a patří rovněž mezi největší trhy v regionu střední a východní Evropy. Díky stoprocentnímu podílu v Energetické burze Praha byla nabídka produktů od července 2007 rozšířena o obchodování s elektrickou energií. Do skupiny dále patří společnosti UNIVYC a Central Counterparty, které zajišťují vypořádání obchodů na Burze cenných papírů Praha, respektive Energetické burze Praha.

Konsolidované hospodářské výsledky společností patřících do skupiny Burza (Burza cenných papírů Praha, a.s., UNIVYC, a.s., Energetická burza Praha a Central Counterparty, a.s.) dosáhly v roce 2007 hodnoty 263,077 mil. před zdaněním, což po zdanění reprezentuje výsledek hospodaření ve výši 198,471 mil. .


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data