Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Freddie opět nepotěšil...denní přehled Trhy, data, výsledky

Freddie opět nepotěšil...denní přehled Trhy, data, výsledky

06.08.2008 18:05
Autor: 

ČR:

• Zisk Komerční banky dosáhl za 2Q08 3,4 mld. , což je nad konsensuálním odhadem ve výši 3,02 mld. . Hlavním zdrojem růstu byl zisk z finančních operací. Společnost měla za 1H08 čistý zisk 6,458 mld. , ale bez “one-offs” tato částka by byla nižší o 201 mil. . Managament také oznámil očekávaní nárůstu nákladů za celý rok 2008 kolem 8-9% což je řádově výší o 270-408 mil. než jsme očekávali.

Evropa:

• Podle informací, které získaly FT, by měla německá ekonomika ve 2Q vykázat pokles HDP o 1,0 % q/q po růstu o 2,3 % q/q v 1Q. Jde překvapivě negativní informaci, neboť dosud odhady počítaly s poklesem o 0,5 %.

• Průmyslové zakázky v Německu v červnu nečekaně klesly o 2,9 %. Série sedm měsíců klesající zakázek nevěští německému průmyslu nic hezkého. Při zpomalení celé eurozóny a silném euru se ale nelze moc divit.

BNP Paribas měla lepší výsledky než očekával trh z důvodů lepších výsledků v “securities unit” . Čistý zisk se meziročně propadl o 34% na 1,51 mld. EUR. Akcie posílily o 6,3%

USA:

• Fed podle očekávání se sazbami nehýbal. Základní sazba na federální fondy zůstává na 2,0 %. Z doprovodného komentáře Fedu zmizela poznámka o snižujícím se riziku recese, což přeloženo z Fedspeaku znamená, že se sazbami v nejbližších měsících hýbat patrně nebude. V souladu s tím se pohnuly futures na sazby Fedu.

• Akcie Freddie Mac oslabily o 17% poté, co management snížil výplatní poměr dividend o 80%. Také akcie Fannie Mae oslabily o 14% na základě spekulací, že společnosti (vládou autorizovaný) navýší kapitál na úkor akcionářů.

Ambac Financial Group reportovala čistý zisk 823,1 mil. USD díky změnám v účetnictví. Akcie posílily o 7,4% na 5,08 USD


Patria Finance Research

 


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.02.2026
22:01Výnosy dluhopisů klesly po slabších maloobchodních tržbách  
17:37Akcie a „dluhové“ QE
15:07Spotify trhla rekordy v počtu nových uživatelů i marži, akcie vyskočily o 18 procent  
14:00Goldman Sachs: Kupovat akcie a zlato, po dlouhém období financializace přichází opět industrializace
12:23Nedostatek pamětí vyvolal velké rozdíly na trhu. Výrobci čipů mají žně, spotřební elektronika bojuje o marže  
12:09UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS3168205659
11:26Dluhopisy se odrážejí a akcie opatrně rostou, zatímco krypto zůstává pod tlakem  
10:32Alphabet táhne dluhopisový boom. Na trh pošle i emisi se stoletou splatností
10:24Výrobce čipů TSMC v lednu zvýšil prodej meziročně o 37 procent
9:57Vývozní a dovozní ceny v Česku se loni po předchozím růstu snížily
9:40Britský těžař BP zvýšil čtvrtletní zisk o 32 procent, zastaví odkupy akcií
9:07Rozbřesk: Měla by ČNB snížit objem devizových rezerv?
8:36Akciová rally v Japonsku pokračuje, BYD podala žalobu proti Trumpovým clům, Evropa otevře zeleně  
6:03Kupovat při korekci?
09.02.2026
22:17Americké akciové indexy zavírají v zelených číslech
17:52Týdenní výhled: Pondělí ovládly zprávy z Asie, trhy začínají pochybovat nad návratností investic do AI  
16:29„Nejméně logická věc na světě“ a pár valuačních poznámek k softwarové korekci
15:18Čína vyzvala domácí banky k omezení nákupů amerických státních dluhopisů. Americké výnosy mírně rostou
14:55Morgan Stanley: Využijte propadu, růst amerických technologií bude pokračovat  
11:52Japonské akcie slaví výsledek voleb. Evropa obchoduje smíšeně, dluhopisy pod lehkým tlakem  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m