Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropské akciové trhy mírně rostou; ropa klesá; výsledky RBS o něco lepší

Evropské akciové trhy mírně rostou; ropa klesá; výsledky RBS o něco lepší

08.08.2008 12:25
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Západoevropské akciové trhy dnes otevřely poklesem, ale chvíli po otevření se jim podařilo ztráty umazat a posunout se do zelených čísel. K tomuto obratu napomohl pokles ceny ropy, která v reakci na posilující dolar oslabuje až na úroveň 118 USD/barel.

V centru dění jsou dnes opět banky, ale dnes už se jim nedaří tak jako v předešlých dnech a index evropských bank DJ Bank STOXX stagnuje kolem včerejších zavíracích hodnot. Dnes oznámila své čtvrtletní výsledky Royal Bank of Scotland (241 GBp, 3,33%), která v 1H hospodařila se ztrátou 802 mil. GBP, zatímco trh čekal ztrátu ve výši 1,16 mld. GBP. Tato ztráta jde především na vrub odpisům špatných úvěrů, které činily 5,9 mld. GBP. Akcie této banky dnes rostou o 2,8 % na 2,39 GBP. Akciím společnosti Barclays (371 GBp, -1,13%) se už tak dobře nedaří a klesají o 1,67 % na 3,68 GBP poté, co investiční banka Merrill Lynch (26 USD, -8,42%) přistoupila ke snížení jejich cílové ceny o 3,4 % na 2,59 GBP.

Těžebním společnostem dnes nesvědčí pokles cen komodit a společnosti Rio Tinto (4 735 GBp, -1,58%) a BHP Billiton (1 522 GBp, -1,81%) ztrácejí více než 1,5 %. Akcie společnosti Vodafone (27 USD, -2,53%), která je největším mobilním operátorem na světě, klesají o 1,2 % na 1,37 GBP v návaznosti na snížené doporučení na „neutral“ z „koupit“ od investiční banky Goldman Sachs (172 USD, -4,02%).

Futures na americké akciové indexy rostou shodně o 0,5 % a hlavní evropské akciové indexy se aktuálně pohybují na následujících úrovních: DJ STOXX 50 +0,34 %, CAC 40 +0,47 %, DAX +0,25 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.06.2025
17:42Akcie a jeden z nejdůležitějších grafů moderní ekonomické historie
16:44Šmejcova Emma Capital vydá dluhopisy za zhruba čtyři miliardy korun
16:35Akcie obchodují smíšeně při čekání na další jednání USA – Čína  
16:25Bloomberg: Japonští investoři vyprodávají německé dluhopisy
15:47KKCG Financing a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
14:48Warner Bros Discovery (+7 %) se rozdělí do dvou samostatných firem
14:29Reuters: Automobilový sektor se obává krize kvůli nedostatku kovů vzácných zemin
14:03Týdenní výhled: Zástupci USA a Číny budou jednat v Londýně  
13:12Šéf NATO Rutte: Protivzdušná obrana musí vzrůst o 400 procent kvůli Rusku
12:42Indexy v USA otevírají týden neutrální výkonností  
12:41Úpis akcií M2C v polovině: Co říká kniha objednávek a jaký je pohled analytiků Patria Finance?
11:26Musk a Trump už nejsou kamarádi. Mění se investiční pohled na Teslu?
11:13Nezaměstnanost v ČR v květnu klesla na 4,2 pct, počet volných míst mírně stoupl
10:10Čínský vývoz do USA se v květnu propadl o třetinu
9:52Index ČSOB: Ceny nemovitostí v prvním čtvrtletí dále rostly, nejrychleji bytů
9:07Rozbřesk: Česká koruna těží ze silných domácích čísel a slabého dolaru
8:50Francie lobbuje za EDF, USA a Čína řeší cla a evropské futures jsou v červeném  
6:01Evropský obranný sektor je stále na mušce investorů. Které akcie a sektory mají ještě potenciál k růstu?
08.06.2025
9:37Víkendář: Které země mají největší potenciál s umělou inteligencí?
07.06.2025
9:12Víkendář: Co udělá umělá inteligence s ekonomikou?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y