Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Divoký vývoj na ruském akciovém trhu připomíná jízdu na horské dráze

Divoký vývoj na ruském akciovém trhu připomíná jízdu na horské dráze

12.08.2008 10:54
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Po včerejším růstu otevřel dnes ruský akciový trh poklesem. Moskevský MICEX v úvodu ztrácel téměř 2 % a index RTS ztrácel 0,5 %. Ruský trh se však podobně jako včera dokázal vzpamatovat a v 10:00 SELČ již MICEX roste o 0,8 % a index RTS přidává 1,1 %.

V úvodu se propadly přibližně o 2 % akcie společností Sberbank, Gazprom, Lukoil a MMC Norilsk Nickel. Akcie Sberbank dokázaly brzy obrátit negativní vývoj a v Moskvě rostou téměř o 3 %. Negativní vývoj se podařilo zvrátit i akciím Gazprom (+1,6 %) a Lukoil (+0,9 %).

Vývoj na ruském akciovém trhu bude nadále vysoce volatilní a vývoj na trhu bude určovat aktuální situace v Gruzii. Aktuální situaci na trhu nejlépe vystihly včerejší události, když ruský prezident, D. Medveděv, ve snaze zmírnit tristní situaci na ruském finančním a kapitálovém trhu prohlásil, že vojenské akce v Gruzii se blíží ke konci. Akciové indexy na toto prohlášení reagovaly obratem z -2 % na +4 %. Pravdivost tohoto prohlášení však popřely informace o tom, že ruská vojska postupují dál za hranice Gruzie.

Dnešní zastavení poklesu, které může být jen dočasného charakteru, však naznačuje, že na trhu se již objevují investoři, kteří sází na dlouhodobý fundament akcií ruských společností, jenž by neměl být konfliktem ovlivněn.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.05.2025
14:53Obchodní chaos. Trumpovo eso v rukávu, Powellova noční můra
13:07Týdenní výhled: Fed sazby nezmění, ČNB nejspíš ano. Z našich tipů reportují AMD, PLTR, UBER nebo MELI  
12:32Evropské akcie začínají týden smíšeně. Zlato se opět zvedá  
11:50ČEB, a.s.: Informace o výplatě výnosu s rozhodným dnem 4. května 2025
11:39Legendární investor Warren Buffett míří do penze. Nahradí ho Greg Abel
11:32Květnová důvěra investorů se v eurozóně zotavila po dubnových obavách o dopadech cel
11:22Hledá se nový šéf Tesly? Změnil by výrazně atraktivitu akcií?
10:38Výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV SE oznámil výsledek prvního čtvrtletí. Čeká vytěžení certifikace dle standardů NATO do hospodaření
10:12NUPEH CZ s.r.o.: Výroční zpráva za rok 2024
9:36Erste převezme kontrolní podíl v třetí největší polské bance. Kvůli financování zruší zpětný odkup akcií v objemu 700 mil. EUR
9:10Rozbřesk: Proč se akcie vrací na úrovně před “dnem osvobození” a je to udržitelné?
9:0694letý Warren Buffett odejde do důchodu. Jeho nástupcem má být Greg Abel
8:50Trumpovy celní hrátky pokračují, Buffett odchází na odpočinek a ČEZ na volebním programu politiků  
6:29Co čeká kapitálové trhy v příštích deseti letech podle Amundi?
04.05.2025
14:44Co dělat, když se dlouhodobé dluhopisy chovají jako akcie? Postřehy Fidelity
8:31Víkendář: Prudký růst ziskovosti evropských bank jako důsledek protiinflační politiky ECB
03.05.2025
14:37PIMCO: Přichází změna investičního paradigmatu, posun k novému ale bude trvat dlouho
8:21Víkendář: Podle nové studie hrála politika ECB při snižování inflace jen podružnou roli
02.05.2025
17:20Evropa směřuje k rovnováze, USA se budou letos (opět) spoléhat na spotřebitele?
16:48TikTok dostal v EU pokutu 530 milionů eur za nedostatky při ochraně dat

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Berkshire Hathaway Inc (03/25 Q1)
ON Semiconductor Corp (03/25 Q1, Bef-mkt)
Palantir Technologies Inc (03/25 Q1, Aft-mkt)
Tyson Foods Inc (03/25 Q2, Bef-mkt)
Vertex Pharmaceuticals Inc (03/25 Q1, Aft-mkt)
16:00USA - Index ISM ve službách
22:05Ford Motor Co (03/25 Q1)
22:05Mattel Inc (03/25 Q1)
22:15Clorox Co/The (03/25 Q3)