Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Lavina negativních zpráv potápí ruský trh; Medveděv uznal nezávislost Abcházie a Jižní Osetie

Lavina negativních zpráv potápí ruský trh; Medveděv uznal nezávislost Abcházie a Jižní Osetie

26.08.2008 16:59
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Na ruský akciový trh se valí jedna negativní zpráva za druhou, což přineslo na ruský trh další prodejce. Rublový MICEX klesl o 2,09 % a dolarový RTS ztratil 4,16 %.

Po včerejším oznámení V. Putina, že Rusko v příštím roce nejspíš nevstoupí do WTO a po uznání nezávislosti dvou separatistických provincií v Gruzii ruským parlamentem, dnes oznámil ruský prezident, D. Medveděv, že Rusko uznává nezávislost Abcházie a Jižní Oseti (více ZDE). Tímto krokem Rusko vyostřilo své vztahy se západními zeměmi, které nechtějí zasahovat do územní celistvosti Gruzie.

Kromě růstu politického rizika chybí na trhu i pozitivní fundamentální zprávy, když bankovním sektorem otřásl kolaps americké banky Columbian Bank & Trust Co. Akcie (GDR) druhé největší banky v Rusku, VTB Bank, poklesly o 8 % na 5,43 USD na své historické minimum. Akcie (GDR) společnosti Sberbank, která je největší ruskou bankou, aktuálně klesají ve Frankfurtu o 6,5 % na 174,8 EUR.

Vývoj ceny ropy dnes prochází velmi volatilním vývojem, když během závěru obchodování na ruském trhu došlo k výraznému růstu ceny zářijového futures kontraktu na americkou ropu nad úrovně 117 USD/barel. Největší ruské ropné společnosti se dnes ale podobně jako zbytek trhu řídily především podle vývoje politické situace, když akcie (GDR) společnosti Rosněft poklesly o 5,17 % na 7,7 USD, akcie (ADR) společnosti Lukoil propadly o 5,06 % na 69,4 USD a akcie (ADR) Gazprom Něft odepsaly 8,73 %. Své ztráty rozšířily i akcie společnosti Gazprom, která má v Rusku monopol na vývoz zemního plynu. Akcie (ADR) Gazprom dnes v Londýně ztratily 5,37 % a klesly na 37,38 USD.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.12.2025
6:08Investiční výhled 2026: Dolar může dál ustupovat, zlato stále dává smysl  
17.12.2025
22:02Nervozita na Wall Street: technologie pod tlakem, investoři rotují do defenzivy  
17:39Ignorují akcie dluhopisy a vynucují si oba trhy snižování sazeb?
15:58Traders Talk: Santa rally nepřišla, co sledovat na konci roku a ohlédnutí za 2025
14:55Americké akcie míří k dalšímu růstovému roku?
14:03Amazon podle médií jedná o investici deseti miliard dolarů do OpenAI
13:47Představenstvo WBD doporučuje akcionářům odmítnout nabídku od Paramountu, kterou považuje za nedostatečnou
13:23Komerční banka, a.s.: Jmenování nového nezávislého člena dozorčí rady
12:18Evropským trhům pomáhá ropa a inflace. Daří se hlavně Londýnu  
12:05Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci zhoršila, uvedl institut Ifo
12:04Waymo chce od investorů získat 15 miliard dolarů při ocenění přesahujícím 100 miliard
11:50Eurostat: Inflace v EU v listopadu zpomalila na 2,4 procenta, v Česku ještě více
10:29Čínští investoři loví „novou Nvidii“. Akcie MetaX vyskočily první den o 693 procent
9:39J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
8:55Rozbřesk: Povedený rok pro korunu. Udrží v příštím roce své zisky?
8:41USA blokují venezuelské tankery, Warner Bros. odmítne převzetí Paramountu a arabika i stříbro letí nahoru  
6:05Investiční výhled 2026: V AI zůstáváme, ale nově se díváme i jinam  
16.12.2025
22:01Nasdaq přerušil třídenní pokles; Tesla na nových maximech; ropa nejníže za 5 let  
17:10Americká „blbá nálada“, fundament a technická analýza
15:31Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o rozhodnutí o zisku Společnosti

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:15EMU - Jednání ECB, depozitní sazba
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - CPI, y/y
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.