Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Pražská burza zakončila týden ziskem 1,5 %, Orco vystřelilo o více než 9 %

Pražská burza zakončila týden ziskem 1,5 %, Orco vystřelilo o více než 9 %

29.8.2008 17:01

Dnešní den byl pro český trh příjemnou vzpruhou. S koncem prázdnin a dovolených je evidentní nárůst objemů a s nimi i větší likvidita trhu, jenž v posledních týdnech spíše přežíval.

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
  • pěkná špína
    31.8.2008 22:19

    Belgická KBC loni vydala jedno z nejvyšších doporučení na akcie developerské firmy Orco, která je ale zároveň jejím velkým dlužníkem. Zapomněla přitom tento podstatný detail uvést. Akcionáři teď pláčou, akcie developera nyní stojí kolem 565 korun, analytici KBC loni jejich cílovou cenu viděli na 140,9 eur, tedy zhruba 3888 korunách. Je třicátého srpna 2007 a belgická banka KBC spolu s dceřinou firmou Patria Finance vydává doporučení na akcie lucemburské developerské společnosti Orco Property Group s cílovou cenou 140,9 eur (3888,8 koruny). Jde o jedno z nejvyšších doporučení na trhu a to v době, kdy se rozbíhala hypoteční krize v USA, která připravila přední světové banky o mnoho set miliard dolarů. Skupina KBC ale kromě analýz Orka poskytovala developerské firmě rovněž obrovské úvěry. Na konci minulého roku dosáhl objem úvěrů, které KBC poskytla Orku, výše 57,2 milionu eur. Dalších 9,1 milionu eur půjčila Orku Československá obchodní banka, kterou KBC vlastní. Celkem tak skupina poskytla developerům 66,3 milionu eur, což v korunách představuje téměř 1,8 miliardy. Výši úvěrů uvedlo Orco ve výroční zprávě za loňský rok. Akcie Orka se minulý týden pohybovaly okolo 565 korun, což je o horentních 85 procent méně oproti loňskému doporučení KBC/Patria Finance. Zarážející na celé věci ale je, že belgická finanční skupina zapomněla investory informovat o tom, že je zároveň největším věřitelem Orka.
    Honza
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y