Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Unipetrol: Druhé pololetí nebude špatné

Unipetrol: Druhé pololetí nebude špatné

11.09.2008 16:05
Autor: 

Unipetrol zatím ve třetím čtvrtletí pozoruje oživení po slabém prvním pololetí, nicméně marže stále nedosahují úrovně z loňského roku, uvedl dnes finanční ředitel Wojciech Ostrowski v rozhovoru pro Reuters.

Podle Ostrowskiho druhé pololetí letošního roku "nebude špatné", nicméně kvůli neobyčejně volatilním cenám ropy odmítl stanovit cíle hospodaření. "V absolutním měřítku by mělo být srovnání mezi druhým a třetím kvartálem lepší... Marže jsou lepší, i když nejsou tak dobré jako v roce 2007," řekl Ostrowski. "Ale září je o něco horší než srpen."

Ve druhém čtvrtletí vykázal Unipetrol 80% meziroční propad čistého zisku na 302 mil. poté, co ruská ropa vyskočila o 81 % a snížila marže především v petrochemii, která za normálních okolností tvoří dvě třetiny zisků celé skupiny. Za poslední dva měsíce ale ceny ropy prudce klesly z červencových maxim.

Zdroj: Reuters


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.12.2025
8:56Poslední celý obchodní týden roku pro akcie otevírají zisky futures a zlato o u maxima. Otazníky nad AI a Santa rally  
8:47Rozbřesk: Nová vláda přebírá ekonomiku s nízkou inflací. Energie ji v lednu mohou stlačit ještě níže
6:01Investiční výhled 2026: Čína přispívá k růstu i rizikům  
14.12.2025
13:21BlackRock: Umělá inteligence přinese dezinflační tlaky, Fed by měl jít se sazbami dolů
9:33Víkendář: Místo centrální banky podřízené vládě je lepší to, co udělal Clinton v 90. letech
13.12.2025
14:29Trumpova politika a její skutečné plody
9:07Víkendář: Změní stablecoiny monetární prostředí a fungování centrálních bank?
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji
10:50Po euforii přichází korekce: Broadcom hlásí silné tržby a vyšší dividendu, ale AI výhled zůstává nejasný
9:55Nová cílová cena Patrie pro Komerční banku: Prostor pro růst se zmenšuje  
8:58Nová cílovka pro Komerční banku, renesance evropských dluhopisů a úspěch Eli Lilly  
8:52Rozbřesk: Odloží Evropská komise zákaz hybridních automobilů? Automobilky by tento krok uvítaly
6:10Investiční výhled 2026: Kondice ekonomik, inflace a blížící se volby  
11.12.2025
22:00Oracle po výsledcích propadá, ostatním se ale daří  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data