Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Buffett: Do Goldman Sachs bych nešel, kdybych nevěřil v záchranný plán

Buffett: Do Goldman Sachs bych nešel, kdybych nevěřil v záchranný plán

24.09.2008 14:46

Legendární americký investor a miliardář Warren Buffett, který se rozhodl investovat 5 mld. USD do americké investiční banky Goldman Sachs (více ZDE), označil v telefonickém rozhovoru odvysílaném v přímém přenosu na televizní stanici CNBC tuto banku jako nejlepší firmu na Wall Street. K této investici prý přikročil, protože „cena byla správná, podmínky byly správné a lidé byli správní.“

Buffett rovněž uvedl, že by nyní nic nekupoval, kdyby nebyl přesvědčen, že Washington udělá „rozumnou“ věc a schválí záchranný balíček opatření navržený ministrem financí Henry Paulsonem. Podle něj před tím, než Paulson a Bernanke šli s plánem do Kongresu, byl finanční systém na pokraji kolapsu. Buffett varoval, že pokud Kongres plán neschválí, bude se minulý týden „jevit jako nirvána“.

Současná krize je podle Buffetta problémem každého, ne jen Wall Street. Vláda podle něj může nakonec na odkupu nyní toxických dluhopisů docela dobře vydělat, pokud je nakonec prodá. Pauslon podle něj odvádí skvělou práci a doporučil, aby si ho příští prezident ponechal jako ministra financí ještě alespoň na další rok.

Buffett rovněž uvedl, že se stále zajímá o nákup některých aktiv AIG.

(Zdroj: CNBC)


Váš názor
  • kdo hledá, nenajde !
    25.09.2008 1:39

    Vážený pane Buffete, asi dobře víte, že virtuální bublina splaskla o cca 200 Temelínů = 400,000 MW, tj. skoro polovina energetické kapacity USA, dobrovolníci ať si spočítají o kolik energetik Francie či Německa jsme virtuálně přišli, takže, nní to legrace, kdo hledá, nenajde, ale, směle k novým zítřkům / propadům.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data