Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Koruna se znovu stává bezpečným přístavem

Koruna se znovu stává bezpečným přístavem

08.10.2008 11:03

Česká koruna se v posledních hodinách stává opět bezpečným přístavem pro zahraniční investory. Z volatility pohybů je patrné, že velcí hráči buď stahují zpět eura nebo dolary z důvodu nedostatku likvidních prostředků,

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
 • Zjednodušení
  08.10.2008 17:11

  Jako přibližné srovnání je to vtipné - to ano :), ale na druhou stranu je dobré upozornit, že Island od roku 2006 bojuje s deficitem běžného účtu a to na úrovni 25% HDP. Tolik opravdu nemáme ;) Nehledě na strukturu tohoto dluhu, který je (byl) v případě Islandu tvořen 90% právě třemi lokálními bankami. Zadlužení bylo v roce 2007 přibližně 200% jejich HDP. To je opravdu hazard, který nemohl v dnešních dnech zůstat bez odezvy. Souhlasím ale s Vámi, že i česká koruna je velkými hráči dobře ovlivnitelná i když množství "volných" peněz oproti několika letům zpět, kdy začalo posilování koruny, je značně omezeno probihající krizí. Hezký den.
  Oldřich Myslivec - Patria
  • Re: Zjednodušení
   09.10.2008 7:13

   Samozřejně je tu lehká nadsázka nicméně představa, že korunu ovládáme vlastními silami (ČNB...) a termín přijetí € zvolíme až to bude pro nás výhodné je naivní zejména s ohledem na fakt, že banky v ČR nevlastní české subjekty. Samozřejmě příjmy z konverze jsou jejich vítaným zpestřením jídelníčku, tak proč se nechat ochudit o dezert a tak analytici bankami placení budou stále tvrdit - odklad € je pro nás výhodný a politici pod vlivem bankovní lobby budou tvrdit to samé. Kurzové Výkyvy o několik procent během dne je výhodný pro koho ?
   OH
   • když byl USD 26
    09.10.2008 8:12

    a rychle se srovnal na 22 , asi tak před 2-3 lety, byl to šok. Dnes je na 17 a nedávno byl za 15kč. Nikdo nic neudělal a asi to nikomu /ČNB/ zásadně nevadilo, až na pár bezzubých prohlášení exportérů. Takže výkyvy nikomu nevadí ani zásadně neublíží. Tak proč ne ?
    TBA
    • Re: když byl USD 26
     09.10.2008 9:32

     Ne opravdu se nic neděje, exporéři přišli o několik stovek miliard na kurových ztrátách, přesouvají výrobu jinam, já konkrétně do Indie. Spousta lidí přichází o práci, nedávno jeden ředitel textilky propouštění neunesl a zastřelil se. Skutečně nic se neděje, jen výrobky z česka meziročně podražili na zahraničních trzích o 20 % a staly se neprodejnými. Teď se našel viník - krize, ale vše je na postupu jen k lepšímu již o pár měíců dříve. Ti o pracně budovali firmy po řadu let najednou z ničeho nic jdou pod kytičky, stávací kontrakty jsou ztrátové a přichází o nové kontrakty, proč ne. Neděje se opravdu nic? Nějaké inovace, vývoj, výzkum , vše jde stranou, jde o přežití.
     OH
 • Bezpečný přístav
  08.10.2008 12:53

  Česko - ve světovém měřítku jedno větší město s 10 mil obyvatel nebo Island jedno menší město s 300 tisíci obyvatel - to byl taky bezpečný přístav. Stačí když si trochu silný hráč mírně dupne a je po přístavu
  OH
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data