Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Mexický magnát chce investovat do domácí ekonomiky přes půl miliardy dolarů

Mexický magnát chce investovat do domácí ekonomiky přes půl miliardy dolarů

4.3.2009 17:20
Autor: mediafax

MEXICO CITY (MEDIAFAX) - Mexický podnikatel Carlos Slim Helú, nejbohatší člověk v Latinské Americe, oznámil záměr vložit do mexické ekonomiky téměř osm miliard pesos (516 milionů dolarů). Uvedla to ve středu agentura RIA Novosti s odvoláním na místní média.

Vlastník druhého největšího kapitálu na světě ve výši 67 miliard dolarů chce investicemi do mexické ekonomiky vytvořit v době krize v zemi 34 tisíc pracovních míst.

Miliardář uvedl, že jeho skupina přispěje v „různých oblastech, kde se investice pozastavily“. „Máme v úmyslu významně investovat v tomto roce a také v roce 2010 a vytvořit přes 34 tisíc nových pracovních míst,“ řekl. Peníze půjdou podle něho také na podporu různých fondů a do takových oblastí, jako je zdravotnictví, vzdělávání, kultura, ochrana životního prostředí a sport.

Miliardář už dříve konstatoval, že „otázky zaměstnanosti obyvatel by se měly stát prioritními pro vládu i podnikatele“ a současnou finanční krizi označil za složitější a hlubší než tu z roku 1929 s tím, že zákonitě dopadne na hospodářství po celém světě.

Magnátův majetek pochází z komunikačního průmyslu, Telefonos de Mexico, Altria (14,8 USD, 1,23%) Group, Telcel and America Movil ( USD, 0,00%) a rovná se osmi procentům hrubého domácího produktu Mexika.

Mexiko přijalo na začátku roku národní program pro boj s finanční krizí. Jeho součástí je i řada konkrétních opatření na podporu obyvatel země. Jde například o rozhodnutí o zmrazení cen benzínu až do konce letošního roku a také desetiprocentní snížení ceny zemního plynu. Fixní ceny energií přinesou obyvatelům a firmám úspory více než 3,3 miliardy dolarů.

Kromě toho vláda podpoří chudé dotacemi nákupu domácích spotřebičů a elektroniky.

Mexický prezident Felipe Calderón oznámil také zvýšení prostředků na financování veřejných programů výstavby dostupného bydlení a hypotečního úvěrování. Financování těchto programů se zvýší o 28 procent a 40 procent a představuje přes 13 miliard dolarů.


Váš názor
  •  
    4.3.2009 20:24

    A ze které ekonomiky chce ty peníze vytáhnout, to neoznámil? Jestli má ty prachy uložené v Mexiku, tak už přece v ekonomice jsou. Spíš bych si tipnul, že si je chce půjčit.
    HonzaH
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data