Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
T-Mobile Czech Republic: Výsledky za první pololetí roku

T-Mobile Czech Republic: Výsledky za první pololetí roku

06.08.2009 11:35
Autor: Redakce, Patria.cz

Tuzemský mobilní operátor T-Mobile dnes zveřejnil výsledky za první polovinu roku 2009. Celkové tržby firmy dosáhly v první polovině roku 15,9 miliardy korun, což představuje meziroční pokles o 2 %. Tržby ze služeb (ARPU) dosáhly 15,3 miliardy , zisk EBITDA meziročně vzrostl o 4,9 % na 8,4 miliardy . Ve finančních výsledcích je však zahrnuto urovnáním sporu o propojení se společností Telefónica O2 (493,5 CZK, 0,00%) s kladným dopadem na EBITDA ve výši 950 milionů a na tržby ARPU ve výši přibližně 500 milionů . Hodnota ukazatele ARPU (průměrná měsíční útrata na zákazníka) ke konci června 2009 meziročně poklesla o 4,8 % na 472 i přes zvýšení podílu tarifních zákazníků na celkové zákaznické základně, což bylo ovlivněno uvedením tarifů nové generace, migracemi zákazníků na předplacené služby a regulačními opatřeními. Podíl nehlasových služeb na tržbách ARPU tvořil 22 %.

"Přestože byly výsledky za první pololetí ovlivněny zpomalením ekonomiky, podařilo se nám udržet pozitivní trend jejich vývoje. Skutečnost, že jsme dosáhli růstu u důležitých ukazatelů, je důkazem silné motivace a stabilních hospodářských výsledků," uvedl k výsledkům CEO firmy Roland Mahler.

Celkový počet zákazníků meziročně vzrostl o 2,3 % na 5,43 milionu. Počet tarifních zákazníků se zvýšil o 9,5 % na 2,59 milionu, což představuje 47,8 % celkové zákaznické základny. V prvním pololetí roku firma zavedla nové komunitní tarify, tarif Firma určený firemním zákazníkům nebo telefon T-Mobile G1, tarif Rodina nebo roamingové zvýhodnění Cestovatel. V rámci příjmů z reklamy firma úspěšně otestovala nové formy mobilní reklamy a distribuce digitální hudby.

"V následujících měsících se budeme ještě více zaměřovat na nabídku datových služeb a dále rozvíjet naši stávající strategii zacílenou na komunitní služby," říká Roland Mahler.

Dnes publikovala své výsledky rovněž mateřská společnost tuzemského T-Mobilu. Deutsche Telekom (8,95 EUR, 1,13%) vykázal ve druhém čtvrtletí roku růst čistého zisku o 32 procent na 521 milionů EUR z meziročních 394 milionů EUR. Výsledek je pod očekáváním trhu, který vyjádřeno konsensem Bloomberg počítal se ziskem 743 milionů eur. EBITDA ve druhém čtvrtletí vzrostl o 8,4 procenta na 5,3 miliardy EUR díky růstu příjmů v zahraničí a pokračujícímu snižování nákladů (podrobně k výsledkům Deutsche Telekom ZDE)

(Zdroj: T-Mobile Czech Republic, Bloomberg)


Váš názor
 • Kudy také cesta k zisku
  13.08.2009 11:35

  Ve světle výsledků T-Mobile a prezentovných řečí o kvalitě a rozsahu služeb nechť si každý tarifní klient platící inkasním způsobem povšimne, že mu T-Mobile inkasuje z účtu vždy nejméně 7až 8 dní (někdy ale také 12 dní)před datem splatnosti faktury!!! To nedělá nikdo z ostatních utilities. Stačí násobit a dostaneme se k neoprávněným mnoha desítkám milionů korun. To jsou služby - ale balkánského typu. Snad se po nich už konečně někdo "sveze" ...
  mid
  • Re: Kudy také cesta k zisku
   13.08.2009 11:41

   Zruš inkaso!
   Pedro
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data