Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
USA: Spotřebitelská důvěra v únoru klesla nejníže za 10 měsíců

USA: Spotřebitelská důvěra v únoru klesla nejníže za 10 měsíců

23.02.2010 16:59
Autor: ČTK

New York (ČTK) - Důvěra amerických spotřebitelů se v únoru nečekaně prudce snížila a ocitla se nejníže za deset měsíců. Uvedla to dnes soukromá výzkumná organizace Conference Board. K poklesu, který následoval po třech měsících růstu, přispěly hlavně obavy o vývoj na pracovním trhu. Zpráva opět přináší pochybnosti, jak silné je oživení americké ekonomiky.

Index důvěry Conference Board klesl proti lednu o 10,5 bodu na 46 bodů, což je nejnižší hodnota od dubna 2009. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali pouze nepatrné snížení na 55 bodů. Index se v únoru 2009 propadl na rekordní minimum 25,3 bodu.

Index očekávání klesl na 63,8 bodu z lednových 77,3 bodu. Hodnocení současné situace se snížilo o 5,8 bodu na 19,4 bodu, což byla nejnižší hodnota od února 1983.

Spotřebitelé podle Conference Board špatně hodnotí zvláště pracovní trh, současné podnikatelské podmínky a výhled svých příjmů. Podíl těch, kdo si myslí, že "je těžké získat práci", se zvýšil o 1,2 procentního bodu na 47,7 procenta. Podíl těch, kdo říkají, že "pracovních míst je dostatek", naopak klesl na 3,6 procenta z lednových 4,4 procenta.

Ekonomové pozorně sledují údaje o důvěře, protože hraje důležitou roli ve spotřebních výdajích. Ty se na celkové ekonomické aktivitě USA podílejí zhruba 70 procenty, napsaly agentury AP a Reuters.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.06.2025
17:04Skutečná rotace od Spojených států by jim samotným prospěla, zatím jde spíše o finance fiction
16:29NATO zvýší obranné výdaje na 5 % HDP do roku 2035, shodli se spojenci
16:15Jan Bureš: ČNB drží sazby beze změny a lehce zostřuje jestřábí rétoriku
15:01Bankovní rada ČNB podle očekávání nechala základní úrokovou sazbu na 3,5 %
14:56Goldman Sachs varuje: Méně kvalitní akcie čelí rostoucím rizikům
12:59Čeká trhy růst, nebo vystřízlivění? Morgan Stanley je byčí, jiní varují před střetem s realitou
11:43Reuters: Čína léta navyšuje vývoz aut tak, že nové vozy vydává za ojeté
11:40Evropa se nenechala strhnout Wall Street a zůstává dopoledne opatrná  
9:05Rozbřesk: ČNB sazby nezmění, laťka pro další pokles nastavena vysoko
8:59J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Konference pro investory
8:58Příměří mezi Izraelem a Íránem drží trhy v zeleném, Microsoft pokračuje v masivním propouštění a Čína očekává AI revoluci  
8:55Direct Financing s.r.o.: Oznámení o plném předčasném splacení dluhopisů
8:52J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Zápis z valné hromady
8:50ČEZ, a.s.: Výsledky jednání řádné valné hromady
6:16Rogoff: Trump jen posílil nové trendy, Čína příčinou dedolarizace
24.06.2025
22:01Po zprávách o příměří v Íránu zavřel Nasdaq na historickém maximu  
17:24Fed snižující sazby, oslabující dolar a koruna
16:30Snížení sazeb? Až budeme schopni vyhodnotit cla, vzkazuje šéf Fedu Powell
15:38Má Fed „čekat až se uvidí“?
13:55Zestátnění ČEZ je ekonomický nesmysl, řekl ministr Vlček

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data