Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Evropské indexy končí bez velkých změn při průměrných objemech, S&P varuje britské zákonodárce, vadí jí schodek rozpočtu

    Evropské indexy končí bez velkých změn při průměrných objemech, S&P varuje britské zákonodárce, vadí jí schodek rozpočtu

    29.03.2010 17:45

    Po poledni dnes vzal evropským burzám vítr z plachet výhled ratingu pro Velkou Británii. Agentura S&P totiž oznámila, že kvůli nepřesnému plánu ke snížení schodku anglického rozpočtu vidí stále výhled pro rating „AAA“ jako negativní (více zde). Evropské akcie na to zareagovaly negativně a indexy začaly ztrácet. Tyto červená čísla ale byla do závěru trhů většinou umazána.

    Irská Bank of Ireland a Allied Irish Banks ztratily více, než 10 % poté, co se objevila spekulace, že by vláda mohla navýšit svůj podíl v bankách za účelem pokrytí toxických aktiv. Celý bankovní sektor, měřeno indexem bank v rámci Stoxx 600 si tak odepsal 0,4 % a vymazal ranní zisky.

    Další společnost, která ubrala britské burze je tamní, druhá největší personální agentura. Michael Page ztrácela především díky sníženému doporučení od banky RBS (44,8 GBp, -1,73%), která již nedoporučuje personalistu nakupovat, ale jen držet.

    FTSE byla tak dnes nejslabší burzou v regionu západní Evropy a připsala si jen mírný zisk. Francouzský CAC 40 skončil 0,3 % v plusu a německý DAX , tažený především akciemi Infineon (5,17 EUR, 2,28%) a Siemens (74,44 EUR, 1,96%) zakončuje 0,6% růstem.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    28.07.2026
    17:08V Číně už roky probíhá to, čeho se trhy obávají v USA
    15:28Citadel jde proti trhu. Zvýšení sazeb očekává už tuto středu
    14:29Coca-Cola překonala očekávání a zlepšila výhled. Tahounem jsou nápoje bez cukru i fotbalový šampionát
    14:26Boeing sice dál zůstává ve ztrátě, ale návrat k pozitivnímu cash flow potěšil investory
    14:01Čínský průlom vyděsil investory. Akcie ASML se propadly, její konkurenční postavení zůstává
    12:40Goldman Sachs: Hedge fondy stále věří umělé inteligenci
    12:13Výrobci pamětí propadají a tíží celý sektor, zatímco levnější ropa svědčí Evropě  
    11:40Dvacítka ekonomů varovala před rozvolňováním rozpočtových pravidel
    11:13Johnson & Johnson zaplatí miliardy za urovnání sporů o mastek. Končí tak jedna z největších právních bitev v historii firmy
    11:02FX Strategie: Eurodolar čeká rušné léto. Koruna zůstává v dovolenkovém režimu  
    9:53Čtvrtletní zisk Mercedesu po třech letech vzrostl, divizi aut dál brzdí Čína
    9:25Rozbřesk: Evropa nestíhá plnit zásobníky. Dražší plyn příští rok zvedne inflaci
    8:55Trhy uklidňuje možná dohoda s Íránem, ale AI sektor dál čelí silnému výprodeji  
    6:07Začíná nejdůležitější týden výsledkové sezóny. V centru pozornosti bude AI a CAPEX
    27.07.2026
    22:02Americké trhy táhne dolů drahý polovodičový sektor  
    16:36Prodej aut vyrobených v Číně v pololetí v ČR vzrostl o 88 procent na 7500 vozů
    16:35PODCAST Týdenní výhled: USA a Írán přerušily boje, Fed nechá sazby beze změny a big tech hlásí výsledky  
    16:10Předhánění Spojených států, japonská minulost a čínská budoucnost
    14:44Morgan Stanley vidí další fázi AI boomu. Tentokrát na ní mohou vydělat firmy, které ji zavádí  
    12:10Přerušení bojů v Íránu dodalo trhům optimismus do začátku týdne  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board