Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výkonný ředitel Orco Property Group Aleš Vobruba na Patria.cz - již dnes od 14:15 hodin!

Výkonný ředitel Orco Property Group Aleš Vobruba na Patria.cz - již dnes od 14:15 hodin!

25.5.2010 8:28
Autor: Redakce, Patria Online

Developerská společnosti Orco Property Group v prvním čtvrtletí roku 2010 snížila čistou ztrátu na 15,6 milionu eur, meziročně na třetinu. Očištěný EBITDA meziročně vzrostl o 42 procent na 8,0 milionu eur, celkové tržby klesly meziročně o 3,3 milionu eur či 6 procent na 51,5 milionu eur (podrobnosti k výsledkům ZDE) po ztrátě vykázané za celý loňský rok na úrovni 250,6 milionu eur při tržbách meziročně nižších o 16 procent na úrovni 251 milionů eur.

Ještě důležitější zpráva než kvartální výsledky však přišla o den dříve. Francouzský obchodní soud schválil 19. května Orcu záchranný plán a společnost vystoupila po více než roce (od 25. 3. 2009) z režimu ochrany před věřiteli. Soud plán zhodnotil jako „efektivní nástroj řešící situaci dluhopisů skupiny i dosahující konsensuální dohody ohledně bankovních úvěrů“, když konstatoval, že plán představuje vyvážené řešení otázky dluhu pro držitele dluhopisů, akcionáře i 2150 zaměstnanců skupiny.

Desetiletý plán restrukturalizace Orco zveřejnilo na konci března. Řeší otázku nesplacených dluhopisů plus kumulovaného úrok z obligací ztělesňujícího dohromady závazky ve výši téměř 640 mil. EUR, jež musí být splaceny během následujících deseti let. Bankovní dluh ke konci března 2010 dosahoval 1,1 mld. eur. Dle plánu mají být 2 % pokryta letos, 5 % v roce 2011, dalších 5 % v roce 2012 a podíl bude postupně narůstat až na 14 % v roce 2018, 20 % v roce 2019 a 29 % v roce 2020. Orco se dle plánu dále zaměří na dokončení ziskových projektů a prodej nestrategických aktiv. Pokračovat má program snižování nákladů. Plán připouští možnost navýšení akciového kapitálu skrze upsání nových akcií (více k plánu ZDE). Již před konáním valné hromady došlo k trojímu navýšení kapitálu cestou privátního úpisu o kumulovaných 16,2 milionu eur a počet akcií se navýšil na 14,054 milionů při navýšení celkového kapitálu Orca na cca 57,621 mil. eur.

V roce 2010 chce Orco dosáhnout tržeb v rozmezí 280 až 300 milionů eur v závislosti na načasování prodeje komerčních projektů. Je to naplnitelný cíl? Podaří se Orcu vypořádat s dluhovou zátěží a naplnit parametry restrukturalizačního plánu? Budou následovat další navýšení kapitálu developera? Lze očekávat restart a dokončení klíčových developerských projektů? Ptejte se na vše, co Vás zajímá po vystoupení z ochrany před věřiteli a výsledku za první čtvrtletí roku 2010 kolem budoucnosti developerské skupiny Orco Property Group. Již dnes v úterý 25. května 2010 od 14:15 hodin bude na Vaše dotazy odpovídat v online rozhovoru na Patria.cz výkonný ředitel skupiny, pan Aleš Vobruba. Ptát se budete moci jako tradičně již od deváté hodiny ranní!

Aleš Vobruba

Aleš Vobruba vystudoval VŠE v Praze, obor zahraniční obchod. Za svou pracovní kariéru prošel vedoucími pozicemi PZO Artia, exportním odd. Dopravních staveb Olomouc a ve firmě TAP/ARC, zabývající se stavebnictvím a reklamou. Ve společnosti Orco Property Group působí od roku 1995. V Orco je zodpovědný za bankovní financování a rozvojovou strategii a také za každodenní činnost poboček v České republice a na Slovensku.Související komentáře:

Orco: Pařížský soud schválil záchranný plán a ukončil ochranu před věřiteli, akcie rostou jako jediné ve SPADu 

Orco v prvním čtvrtletí snížilo čistou ztrátu na třetinu, tržby mírně klesly

Orco: Pařížský soud schválil záchranný plán managementu (komentář KBC)

Orco: Čistá ztráta v 1Q mírně horší proti odhadu KBC (komentář)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y