Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vnitřní informace: Změna v dozorčí radě ČSOB

Vnitřní informace: Změna v dozorčí radě ČSOB

8.7.2010 15:00
Autor: 

ČSOB (IČ 00001350)

Povinně uveřejňovaná informace – vnitřní informace

Personální změna v dozorčí radě ČSOB

Na základě rozhodnutí jediného akcionáře Československé obchodní banky, a. s. (ČSOB), společnosti KBC Bank NV, dne 29. června 2010 byl s účinností k témuž dni novým členem dozorčí rady ČSOB jmenován pan Marko Voljč. Nahradil odvolaného pana Johna Hollowse. Tato změna navazuje na personální změnu ve vedení KBC Group z 29. dubna 2010, kdy byl John Hollows jmenován ředitelem KBC Group pro řízení rizik (Chief Risk Officer, CRO) a Marko Voljč jej vystřídal na pozici generálního ředitele divize KBC Group pro střední a východní Evropu a Rusko.

Marko Voljč (1949)
Vystudoval ekonomii na univerzitě v Ljubljani a Bělehradě. Mezi lety 1976 a 1979 byl předsedou analytického oddělení Slovinské národní banky. V letech 1979 až 1992 pracoval pro Světovou banku ve Washingtonu D.C. a v Mexico City. V roce 1992 nastoupil do Nova Ljubljanska Banka ve Slovinsku jako prezident a výkonný ředitel. V roce 2004 se stal generálním manažerem středoevropského direktorátu v ústředí KBC v Bruselu. Z tohoto titulu byl členem dozorčích rad bankovních dceřiných společností KBC v Polsku, Maďarsku a v České republice. Od května 2006 do dubna 2010 působil jako generální ředitel K&H Bank a národní manažer skupiny KBC pro Maďarsko. Od 29. dubna 2010 je pan Marko Voljč členem Výkonného výboru KBC Group a generálním ředitelem divize KBC Group pro střední a východní Evropu a Rusko.

V Praze dne 8.7.2010


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data