Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Economia nově provozuje portál Volny.cz, poradcem při transakci byla Patria

Economia nově provozuje portál Volny.cz, poradcem při transakci byla Patria

14.7.2010 9:32
Autor: 

Economia, a.s., uzavřela 12.7.2010 dohodu o spolupráci se společností VOLNÝ, a.s. Na základě této dohody Economia rozšiřuje portfolio svých online titulů o portál Volny.cz a stává se jeho novým provozovatelem. Cílem společnosti Economia je posílení internetových aktivit se zaměřením na malé a střední firmy do 250 zaměstnanců. VOLNÝ, a.s., se díky tomuto kroku bude moci plně soustředit na klíčové oblasti svého podnikání.

Portál, jenž má od svého vzniku především zpravodajský a zábavný charakter, funguje již 10 let. Jeho nejpopulárnější částí zůstává Volný mail, kde má svou schránku zřízeno více než 300 tisíc aktivních uživatelů. Ti jej budou moci i nadále navštěvovat na zavedené adrese www.volny.cz a využívat služby, na něž jsou zvyklí. Značka VOLNÝ stejně jako telekomunikační služby, které společnost VOLNÝ nabízí na adrese http://firma.volny.cz, zůstávají beze změn.

Vedle poskytování stávajících služeb však Economia plánuje další rozvoj portálu Volny.cz. Záměrem společnosti je jeho přeměna v hlavní informační platformu pro malé firmy a drobné podnikatele (segment SOHO). Rychle rostoucí cílové skupině chce Economia nabízet informace servisního typu důležité nejen pro podnikání.

Andrea Tomšů, ředitelka divize Nová média společnosti Economia, k akvizici portálu Volny.cz uvedla: „Portál Volny.cz míří na stejnou cílovou skupinu jako hlavní tituly našeho vydavatelství. Jsem přesvědčená, že koupě portálu Volny.cz je krok správným směrem, který ve spojení s našimi stávajícími tituly brzy přinese požadovaný synergický efekt.“

„K prodeji portálu Volny.cz jsme se rozhodli s ohledem na dlouhodobé cíle naší společnosti. Do budoucna se chceme ještě více soustředit na poskytování komplexních telekomunikačních řešení firemním zákazníkům prostřednictvím vlastní infrastruktury a na poskytování základních telekomunikačních služeb rezidentním zákazníkům. Provozování portálu Volny.cz do této strategie příliš nezapadá,“ dodal Martin Dvořák, obchodní a marketingový ředitel společnosti VOLNÝ.

Poradcem majitele portálu Volny.cz, který vyhledával investora pro portál a další aktivity v oblasti internetu, byla společnost Patria Finance.

O společnosti Economia, a.s.
Economia, a.s., je největší vydavatelství ekonomických a odborných periodik v České republice, které působí na trhu od roku 1990. Kromě deníku Hospodářské noviny vydává týdeníky Ekonom, Respekt, Marketing & Media, Obchodní věstník a dalších 17 odborných titulů. Provozuje přibližně 20 internetových stránek včetně zpravodajského portálu iHNed.cz. Economia je též úspěšným pořadatelem mnoha odborných konferencí a seminářů. Prostřednictvím své dceřiné společnosti Ecopress, a.s., podniká také na Slovensku. Od roku 2008 je jejím nepřímým většinovým vlastníkem společnost Respekt Media, a.s., kterou řídí český finančník a podnikatel Zdeněk Bakala a Crossroads Capital Investments Inc., mezinárodní investiční skupina zaměřená na střední a východní Evropu.

O společnosti VOLNÝ, a.s.
VOLNÝ, a.s., je významný český poskytovatel telekomunikačních služeb, který působí na trhu od roku 1995. Společnost VOLNÝ nabízí svým zákazníkům komplexní řešení telekomunikačních potřeb, zahrnující trvalé připojení k internetu, hlasové a datové služby, síťová řešení VPN, zajištění bezpečnosti, server housing, web hosting a řadu dalších souvisejících služeb. VOLNÝ patří od roku 2009 do mezinárodní skupiny Dial Telecom, která podniká v České republice a na Slovensku.

(tisková zpráva)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:30USA - Empire State Manufacturing index
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m