Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výsledky IBM ani Texas Instruments trh nepotěšily, akcie zamířily až o 6 % níže

Výsledky IBM ani Texas Instruments trh nepotěšily, akcie zamířily až o 6 % níže

20.7.2010 9:42
Autor: Redakce, Patria Online

Americké technologické společnosti IBM a Texas Instruments trh včera večer nepřesvědčily svými výsledky hospodaření za poslední tři měsíce a vysloužily si více než 4% pokles.

IBM se sice ve druhém čtvrtletí podařilo zvýšit čistý zisk meziročně o deset procent na 3,4 miliardy dolarů - v přepočtu na akcii stoupl o 29 centů na 2,61 dolaru a o tři centy překonal průměrné odhady analytiků, ale tržby se zvýšily jen o dvě procenta na 23,7 miliardy dolarů, což bylo naopak o půl miliardy pod odhady. Akcie IBM, které běžné obchodování zakončily při ceně 129,79 USD se po oznámení výsledků v poobchodní fázi nevyhnuly více než 4% ztrátě na 124,2 USD. Investory zklamaly slabé tržby, které zasáhlo oslabení eura, a znepokojil je pokles nových kontraktů na technologické služby.

Analytici nejhůře hodnotí nepříznivý vývoj v oblasti podepisování nových kontraktů na služby IBM, což je klíčový indikátor budoucích výnosů. Hodnota těchto smluv klesla proti loňsku o 12 procent na 12,3 miliardy dolarů, zatímco analytici čekali výsledek kolem 14 miliard dolarů. Ještě hůře výsledek vyznívá při srovnání s hlavním konkurentem - společností Accenture, jíž se v poslední době dařilo zakázky na nové služby zvyšovat.

Výrobce čipů Texas Instruments ve druhém čtvrtletí téměř ztrojnásobil čistý zisk na 769 milionů dolarů, což při přepočtu na akcii odpovídá 62 centům, zatímco analytici očekávali 63 centů (konsensus Bloomberg). Tržby společnosti, jejíž čipy se používají v mobilních telefonech, televizorech či průmyslových zařízeních, stouply o 42 procent na 3,496 miliardy dolarů. Analytici je odhadovali na 3,52 miliardy dolarů.

Akcie Texas Instruments v běžném obchodování posílily o 3,4 procenta díky optimismu ohledně čtvrtletních výsledků, který vyvolala překvapivě příznivá výsledková bilance největšího světového výrobce počítačových čipů Intel z minulého týdne. Rozčarování z reality však v poobchodní fázi znamenalo pro akcie Texas Instruments skoro 6% propad.

Současné výsledky tak zřejmě převážily nad pozitivně vyznívajícím výhledem pro další kvartál. Ve třetím čtvrtletí Texas Instruments očekává nárůst zisku na 64-74 centů na akcii a tržeb na 3,55 až 3,85 miliardy dolarů, zatímco konsensuální odhad trhu se nachází v obou případech poblíž dolních hranic intervalů (65 c/akcie a 3,598 mld. USD).

(Zdroj: ČTK, Bloomberg, AP)


Váš názor
  •  
    20.7.2010 10:15

    Analytici Chceš -li vidět soudů sběr od analytiků,vyber sobě NWR a pak okamžiku,i když nevím co jsi zač,byť snad žiješ v hříchu,přepadne tě buďto pláč,nebo salvy smíchu!! Zdá se,že vždy platí,že ti klucí zlatí kříšťalovou kouli,věrohodní jsou-li,používaj stále. K tomu platí dále,že ti co daj vale,kříšťalové kouli,co radš oči poulí,kde se šustne lokna,co radš holky testí,ti obvykle věstí koukaje se z okna. Nedávejte proto na to jejich loto,mějte na paměti,že už nejste děti,mávněte vždy pěstí,ať si co chtěj věstí,nás ty směsi kydů,nevyvedou z klidu,na ty už nedáme...ZDRAVÝ ROZUM MÁME!!!
    BOB
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
3:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Maloobchodní tržby vč. PHM, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
13:45EMU - Jednání ECB, základní sazba
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
15:45USA - PMI v průmyslu (Markit)