Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Komerční dnes v úvodu koriguje, život se vrací na NWR (232 Kč), aktivní je i Telefónica O2 (439 Kč)

Komerční dnes v úvodu koriguje, život se vrací na NWR (232 Kč), aktivní je i Telefónica O2 (439 Kč)

05.08.2010 10:08
Autor: Tereza Špačková, Patria Finance

Pražská burza vstupuje do předposlední seance tohoto týdne poklidně, když index PX koriguje svůj včerejší nárůst a klesá o zhruba tři desetiny procenta. I tak se ale stále zatím drží nad hladinou 1200 bodů, kam se včera podíval a vydržel tam do samého závěru po necelých tří měsících. Hlavní hvězda středečního obchodování v Praze, Komerční banka, dnes přece jen koriguje svůj prudký nárůst, kterému předcházely dobré výsledky. Zatím zůstává nad hladinou 4000 . Analytici Goldman Sachs ráno zvýšili cílovou cenu na 4573 z 4450 , doporučení zůstalo "neutral".

Celkem svižně se pak obchoduje od rána s akciemi Telefóniky O2, která se opět posunula ke 440 s tím, jak se kvapem blíží rozhodný den pro výplatu dividendy. I CETV potěšilo - včera na Nasdaq solidně zabralo na hladinu 23,65 USD (465 Kč) a v Praze tak otevřelo okolo 440 . Život se vrátil po delší době i na NWR, snad se během dne ještě polepší, když prolamuje hranici 230 . Druhá z bank, Erste, zatím v souladu s vývojem evropských bank ztrácí do procenta.

Po poledni pak budeme čekat na výstup České národní banky. Očekáváme ponechání sazeb beze změny, zajímavá bude případná verbální intervence, která by měla za úkol zbrzdit další posílení české měny. Ta v úvodu dne obchoduje aktuálně na hladině 24,75 k euru a 18,80 k dolaru.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.03.2026
6:01Propad akcií je hlubší, než se může zdát. Podle Morgan Stanley to dává šanci na silné oživení
24.03.2026
21:10Akcie odmazaly část ztrát díky naději na jednání o Hormuzu, válka však dál trvá  
17:00J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
16:19PODCAST Traders Talk: Trhem zmítá extrémní strach. Jak se v něm zorientovat a udělat co nejméně škody
16:10Turecko zvažuje kvůli válce využití zlatých rezerv k obraně měny
15:21Deset let nulová inflace…
13:44Energetický šok opět otestuje měnovou politiku Fedu. Klíčová bude jeho délka a intenzita
12:24Anthropic vstupuje do boje o agentní AI. Claude může na dálku ovládat počítač
12:12S&P Global: Růst aktivity v soukromém sektoru v eurozóně v březnu zpomalil
12:11Holešovice zrychlují: ceny bytů rostly o 25 %
11:14Co věřit Trumpovi a jak zareaguje Írán? Trhy stále nevědí, na jakou kartu si vsadit  
11:09Revolut hlásí rekordní zisk před zdaněním. O desítky procent roste počet klientů i předplatného
9:51AI ano, ale ne jako jádro portfolia. Erhard Radatz z Invesca o technologiích, válce v Íránu, energetice i návratu zájmu o Čínu
9:45Důvěra v českou ekonomiku v březnu stoupla u podnikatelů i spotřebitelů
9:36EU a Austrálie se dohodly na odstranění cel, bezpečnostní spolupráci i těžebních projektech
8:57Rozbřesk: Trumpova otočka jako test citlivosti středoevropských měn na ropu
8:51Trhy se uklidňují po prudkých výkyvech, pozornost ale zůstává na Blízkém východě  
6:03Stratégové nadále věří evropským akciím. I přes rizika čekají návrat Stoxx 600 na rekordy  
23.03.2026
21:20Překvapivě zelené pondělí na Wall Street  
17:36Hyperscaleři, jejich mohutné investice a to, co firmy skutečně vydělávají

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Jefferies Financial Group Inc (02/26 Q1, Aft-mkt)
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo