Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ArcelorMittal chce v Ostravě novou ocelárnu za pět miliard korun

ArcelorMittal chce v Ostravě novou ocelárnu za pět miliard korun

11.10.2010 16:53
Autor: ČTK

(ČTK) - Skupina ArcelorMittal chce v Ostravě postavit novou ocelárnu za 200 milionů eur, tedy zhruba pět miliard korun. Touto investici se má stát ostravská huť jednou z klíčových v této největší ocelářské skupině na světě. Novou ocelárnou získá řadu konkurenčních výhod. ČTK to dnes řekl generální ředitel ArcelorMittal Ostrava Augustine Kochuparampil.

"Máme tuto investici připravenou, ale v rámci skupiny ještě musí projít několika koly schvalovacího procesu, který zrovna probíhá," řekl ČTK Kochuparampil. Výstavba nové ocelárny má být klíčovou investicí pro budoucnost ostravského závodu. Ten pracoval na projektu několik let, protože současná technologie výroby oceli je již zastaralá. "S novou ocelárnou se stane jednou z nejvíce konkurenceschopných hutí ArcelorMittal z hlediska nákladů v celé Evropě," konstatoval člen nejvyššího vedení skupiny ArcelorMittal Gonzalo Urquijo při návštěvě Ostravy.

Finální rozhodnutí o výstavbě nové ocelárny by podle něj mělo padnout do konce tohoto roku. Proto zatím není znám termín zahájení její výstavby. Urquijo uvedl, že vybudování nové ocelárny vyplynulo z jednání s Lakshmi Mittalem v Londýně o další strategii ostravského závodu. "Pan Mittal a všichni členové nejvyššího vedení skupiny schválili koncept nové konvertorové ocelárny. Ovšem chtěl bych být opatrný, protože to ještě musí projít komisí pro schvalování investic, nejvyšším vedením a představenstvem společnosti," uvedl Urquijo.

Kochuparampil ČTK řekl, že by ostravská huť měla po vybudování nové ocelárny tři velké výhody. "Naše poloha je na rostoucím trhu ideální. Za druhé máme nejlepší tým s technickými znalostmi na světě, budeme moci s touto novou technologií vyrábět jakoukoliv jakost oceli a budeme velice konkurenceschopní v nákladech. Určitě budeme mít v rámci skupiny specifické postavení, prominentní bych řekl." Díky investici bude navíc huť ekologičtější a rovněž zaměstnanci budou mít lepší podmínky.

Urquijo rovněž potvrdil, že Ostrava má obrovskou konkurenční výhodu. "Má k dispozici suroviny ze Společenství nezávislých států. Jedná se především o železnou rudu, kterou nakupuje za velmi výhodnou cenu. Vyrábí si koks. Má také vlastní elektrárnu, což je obrovská výhoda. Je tady skvělý tým manažerů a odborníků. A v neposlední řadě je huť velmi flexibilní," dodal Urquijo.


Váš názor
  •  
    11.10.2010 17:21

    A toto neni snad dobra zprava pro NWR?
    VSE LIMITED
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data