Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
E4U vstoupí ke konci srpna na burzu v Praze, zájem podpoří nárokem na dividendu

E4U vstoupí ke konci srpna na burzu v Praze, zájem podpoří nárokem na dividendu

4.8.2011 12:53
Autor: Redakce, Patria.cz

Akcie společnosti E4U, která se zaměřuje na výrobu energie z obnovitelných zdrojů, se začnou 25. srpna 2011 obchodovat na volném regulovaném trhu Burzy cenných papírů Praha. Emise celkem zahrnuje 2 391 640 akcií na majitele s nominální hodnotou 100 . Z tohoto množství je celkem 1 171 900 akcií (49 %) nabízeno veřejnosti za cenu 80 za akcii. Veřejná nabídka akcií byla schválena Českou národní bankou letos v lednu, doposud probíhala pouze mimoburzovně. Polovina nabízených akcií je již ve vlastnictví nových investorů. Dividendu bude vůbec poprvé v ČR administrovat Centrální depozitář cenných papírů.

„Cílem nabídky je etablovat se na kapitálovém trhu, získat dobré jméno u širokého publika a tím i možnost navyšovat základní kapitál v budoucnu a rozšiřovat tak portfolio projektů, v neposlední řadě chceme přilákat pozornost majitelů zajímavých projektů, kteří potřebují kapitálově silného partnera,“ uvedl člen představenstva E4U Aleš Jelínek. „Jsem rád, že se touto emisí ukončuje debata, jestli si na PSE může přijít pro kapitál menší nebo střední firma. Může!“, komentoval vstup E4U na Burzu cenných papírů Praha její generální ředitel Petr Koblic. Šéf pražské burzy bude odpoledne od 13:30 hodin odpovídat na dotazy čtenářů Patria Online v online rozhovoru.


Portfolio E4U v současnosti zahrnuje dvě solární elektrárny o celkovém výkonu 4,4 MWp. V budoucnu jej společnost plánuje rozšířit o další projekty, např. solární teplárny či elektrárny nebo větrné elektrárny. „Není daleko doba, kdy výroba energie ze slunce bude jedním z hlavních energetických pilířů,“ řekl předseda představenstva E4U Petr Bína.

Akcie společnosti E4U chtějí přinášet dlouhodobě stabilní dividendový výnos v předpokládané výši 6 až 8 procent dnešní prodejní ceny akcie ročně (4,8 – 6,4 z 80 Kč). Rozhodný den první dividendy byl stanoven na 12. září 2011 ve výši 5,60 na akcii, vyplacena bude 19. září.

Společnost E4U je první v ČR, která bude dividendy vyplácet zcela bezhotovostně prostřednictvím Centrálního depozitáře cenných papírů.


Váš názor
  • Tunel na akcionáře s posvěcením ČNB !
    25.8.2011 14:01

    Pokud si dal někdo dal někdo jako já tu práci, že si přečetl znalecký posudek podle kterého byla stanovena cena akcií E4U, tak mu musí být jasné jak to z tou dividendou i cenou akcií je. Cena akcií byla stanovená na základě předpokládaného zisku za dvacet příštích let. Všechen zisk, který bude firma generovat je už započten do ceny akcií a pokud tedy bude dividenda vyplacená tak vlastně z očekávaného a v ceně akcií započítaného zisku. Jinak zde prezentovaná dividenda je ze zisku za tři roky zpětně. Takže roční dividenda je jen cca 2% A je tu ještě jeden problém. Majitel se nechal slyšet, že prodá i zbytek - 51% akcií. Proč asi??? Skutečná hodnota akcií není 100,- Kč za akcií ale tak kolem 20 – 30 Kč.
    Vrták
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data