Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
VÁLKA NA UKRAJINĚ - SLEDUJEME ONLINE

VÁLKA NA UKRAJINĚ - SLEDUJEME ONLINE

23.05.2022 14:00
Autor: Redakce, Patria.cz

Ruská armáda 24. února ráno zahájila rozsáhlý letecký, námořní i pozemní útok na Ukrajinu jako samostatnou sousední zemi. Jde o největší výpad jednoho státu proti druhému v Evropě od druhé světové války. Vývoj na Patria.cz sledujeme online níže a řadou samostatných komentářů tržního vývoje a souvisejícího dění.

Vše na Patria.cz k útoku na Ukrajinu a dopadu na finanční trhy:

Ukrajina banner

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Čtěte více:

Pandemie jsou historicky deflační, války zase inflační. Jaké portfolio zvolit v aktuální situaci?
27.04.2022 16:12
Globální trhy opakovaně utrpěly různé rány - od pandemie a obchodních ...
Rozbřesk: Rusko zavírá plynové kohoutky do Evropy
27.04.2022 9:03
Energetická krize v Evropě dále eskaluje poté, co včera oznámilo Rusko...
Analytik k výsledkům Microsoftu: Kvartální výhled v linii konsensu
27.04.2022 12:32
Kvartální výsledky Microsoftu (Investiční tipy) by asi normálně nikoho...
Výsledky Alphabet: Zpátky k vyhledávacím kořenům
27.04.2022 15:06
Kamenem úrazu celých výsledků je platforma YouTube, která nás v korona...
Německo kvůli válce na Ukrajině poroste pomaleji a čeká vyšší zadlužení
27.04.2022 15:47
Německo prudce zhoršilo svoji prognózu hospodářského růstu pro letošní...

Váš názor
 • Rusové zatkli generála Popova, bývalého velitele jedné z invazních armád
  21.05.2024 22:01

  Prigožim - mrtvý Girkin - v gulagu Gerasimov - nezvěstný Šojgu - odvolán Konašenkov - odvolán Sokolov - odvolán Patrušev - odvolán Surovikin odvolán Popov zatčen dalších sedm generálů padlo na frontě https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-rusove-zatkli-generala-popova-byvaleho-velitele-jedne-z-invaznich-armad-40472816#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart
  orada
 • Když pomoc Západu vydrží
  21.05.2024 20:28

  ještě maximálně rok, ruská armáda už nebude rovnoceným soupeřem pro Ukrajince, říká vynikající Martin Svárovský. https://www.youtube.com/watch?v=J7hj905Z5BY
  Špaček
  • Re: Když pomoc Západu vydrží
   21.05.2024 20:38

   Celé je to o absolutním guláši informací, kdy nikdo neví přesně, co se děje za oponou. Hlavní problém je, že západ (tedy i my) nemáme moc představu o tom, jaká je to pro nás absolutně otřesná společnost. Dokud mají dostatek lidí, které mohou hodit do kafemlejnku a kteří do něho půjdou, tak se to povleče velmi dlouho.
   CoffeeSip
   • Za pár měsíců nebude mít ruská armáda dostatek těžkých zbraní
    21.05.2024 22:51

    Svárovský, vedoucí Programu bezpečnostních strategií bezpečnostního centra Evropské hodnoty, říká: "Rusové nejsou schopni ani v oblasti obrněné techniky ani v oblasti dělostřeleckých systémů nahrazovat novou výrobou ztráty, které jim Ukrajinci působí na bojišti. Technika jim za pár měsíců dojde."
    Špaček
    • Re: Za pár měsíců nebude mít ruská armáda dostatek těžkých zbraní
     21.05.2024 22:56

     Ano, to je možné. Už teď jezdí v pěkných golfových vozících, ale nedojde jim maso. To je oč tu běží.
     CoffeeSip
 • nová mobilizace - odpor běžných Ukrajinců
  20.05.2024 16:17

  V uplynulých dnech vstoupil na UA v platnost nový zákon mobilizující další civilisty do armády. Reakcí na tento zákon byl první (nebo jeden z prvních) organizovaný odpor UA pracovní síly proti válce, konkrétně protest kamionistů, kteří zablokovali dálnici mezi Kyjevem a Odesou. https://kyivindependent.com/media-truckers-briefly-block-kyiv-odesa-highway-over-mobilization-law/
  snb rulezz
  • A hele prorusský troll RUsskuLEZdoZadku (rulezz)
   20.05.2024 22:28

   v moskvě z tebe mají radost! Co říkáš na ty dvě potopené lodě za jedinou noc? https://www.forum24.cz/ukrajina-patrne-znicila-dve-ruske-lode-za-jedinou-noc-raketova-korveta-po-utoku-zmizela-beze-stopy
   orada
 • nový mobilizační zákon
  19.05.2024 22:47

  www.facebook.com/share/v/uck2wFVgDsgCznsT/
  Kočičák
 •  
  16.05.2024 20:37

  Jedna z úvah: https://www.czdefence.cz/clanek/nazor-vede-teorie-strategicke-posloupnosti-zahranicni-politiku-usa
  intfo
 • Také porouchane hodiny ukazují správný čas 2x denně
  16.05.2024 8:49

  Prezident Petr Pavel poskytl v úterý rozhovor britské televizní stanici Sky News, v němž do značné míry překvapil svým ne zase až tak jestřábím postojem k válce na Ukrajině. Česká hlava státu ve dnech, kdy ruské jednotky především v Charkovské oblasti zaznamenaly vojenské úspěchy, hovořil o nutnosti uvažovat realisticky a přemýšlet o budoucnosti. „Potřebujeme zastavit válku a začít debatovat o budoucím uspořádání,“ uvedl mimo jiné. https://echo24.cz/a/HCjxq/zpravy-domov-pavel-udivil-realiste-zastavit-valku-zacit-debatovat-rekl-britska-televize?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box
  kat
  • Re: Také porouchane hodiny ukazují správný čas 2x denně
   16.05.2024 15:41

   "Kdyby tohle řekl kdokoliv, tak z něj možná i dnes budou všichni ti »zaslepení válečníci« dělat proruského trolla a švába. Jsem rád, že z nejvyššího místa v této zemi se skloubila politická odvaha včetně správného vojenského odhadu toho, co se na Ukrajině děje, a že prezident takto otevřeně mluví ve smyslu, že je potřeba nějakým racionálním způsobem jednat. Spolehnout se totiž výhradně na vojenské řešení znamená, že Ukrajina bude rozbitá čím dál více. Výkřiky politiků, jako je Antony Blinken (ministr zahraničních věcí USA) a jiných o tom, že Ukrajina bude členem Severoatlantické aliance bez jakékoliv další konotace, je jenom další povzbuzení Putina, aby tu zemi rozbil ještě více. Pavlův, byť zatím ojedinělý názor, by měl dostát sluchu těm, kteří o tom mohou rozhodnout, protože z tepla našich domovů a pohodlných gaučů se ta válka bojuje skutečně velmi příjemně. Řada těch, kteří mají rozsezený zadek z toho gauče, si neuvědomuje, že se ta válka může vymknout, budou-li některé »výkřiky o tom, že vojáci NATO vstoupí na Ukrajinu, když...«, vyslyšeny. A je potřeba si uvědomit, že ta země přichází o to nejcennější, to jsou lidé, kteří padli na frontě, a ti, kteří před válkou utekli do zahraničí, pak je to velká část infrastruktury a průmyslu, která je rozbitá. Za mě jsou slova prezidenta Pavla správný krok," řekl generál Šándor.
   kat
   •  
    16.05.2024 15:47

    ... spíš bych v tom viděl obracení kabátu, vždyť je v tom zkušený, ne? :D
    Kočičák
    • Babiš překroutil slova prezidenta Pavla. Amatérský diplomat ze sebe dělá geniálního mírotvorce
     17.05.2024 5:44

     NÁZOR / Šéf hnutí ANO Andrej Babiš pokračuje v hraní směšné role bojovníka za mír a zneužil k tomu i výroky prezidenta Petra Pavla. Přitom kdyby se Ukrajina a Západ zařídily podle Babišových kuchyňských rad, Ukrajina by už dávno dopadla špatně. https://www.forum24.cz/babis-prekroutil-slova-prezidenta-pavla-amatersky-diplomat-ze-sebe-dela-genialniho-mirotvorce
     orada
    •  
     16.05.2024 18:06

     Já bych v tm viděl, že jste oba mimoni. A Pavel dělá něco podobného, co prohlásil Trump. Dát Ukrajině takové prostředky, aby to váš miláček pochopil a začal vyjednávat. Vykřikovat, že někdo chce válku, může trubka s IQ tykve.
     Velkamedvědice
     •  
      16.05.2024 20:26

      Ona je někde na stole nabídka na vyjednávání? V zákulisí možná, ale veřejně to vypadá, že obě strany říkají, že se ta druhá má vzdát. O vyjednávání se přece nemluví, ne? Vždyť kterákoli ze stran může pozvat druhou na jednání.
      intfo
      • mírová dohoda mezi Ukrajinou a Ruskem
       16.05.2024 20:49

       https://echo24.cz/a/HNVxh/zpravy-svet-zverejnen-text-neuspesne-mirove-dohody-rusko-ukrajina-2022
       Kočičák
  • Re: Také porouchane hodiny ukazují správný čas 2x denně
   16.05.2024 9:14

   ... zajímavé, že by už dospěl a stal se z něho chcimír? Ještě nedávno sháněl munici a chtěl bojovat do posledního Ukrajince a nyní chce zastavit válku? To snad ne? Teď to tady nejspíš schytá od místních dezolátů, jenž ho za to označí jako proruského :D
   Kočičák
   •  
    16.05.2024 12:17

    Co tt zase melete. Pavel válku nevyvolal a neche si ji nikdo znás, jak si tady přizvukujete, Svobodní, SPD a Ksčm. pěkně jste se sešli. Dohoda není kapitulace. A aby na fašista váš vzor Putin přistoupil, musí mít k tomu důvod a pochopit, že demkokretické země Ukajinu poporují. A definici chimíra, tedy vás je, že nevyzýváte agresora, aby přestal útočit, ale napadeného, aby se vzdal.
    Velkamedvědice
    •  
     16.05.2024 12:26

     Je dobré, že otáčejí směrem k míru. Putin má vlastní pravdu a pochopení pro naši pravdu bych nečekal. Nakonec proto ta válka začala.
     kat
    •  
     16.05.2024 12:24

     ... není důležité kdo válku začal, ale kdo ji vyprovokoval a proč (www.reflex.cz/clanek/valka-na-ukrajine/111902/polemika-americane-mohou-za-dnesni-ukrajinu-vic-nez-rusove-evropa-bude-platit.html)
     Kočičák
   • Promluvil bývalý předseda vojenského výboru paktu NATO
    16.05.2024 11:55

    "Nemůžeme bojovat za Ukrajinu na Ukrajině, protože by to okamžitě znamenalo přímý konflikt mezi NATO a Ruskem, a takový konflikt si nikdo v Evropě nepřeje,“ doplnil Pavel.
    Špaček
    • Re: Promluvil bývalý předseda vojenského výboru paktu NATO
     16.05.2024 12:21

     Hlavně by si měl generál prostudovat Severoatlatickou smlouvu, kde v čl. 1 stojí: " Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě Spojených národů, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být zapleteny, mírovými prostředky tak, aby nebyly ohroženy mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použít síly způsobem neslučitelným s cíli Spojených národů." Takže nejde o to co si kdo nepřeje a co doplnil generál, ale o to, co kdo podepsal a k čemu se zavázal.
     kat
     • vojín poučuje generála
      16.05.2024 17:50

      jakou máš hodnost branec nebo vojín? Vejce poučuje slepici!
      orada
      • Re: vojín poučuje generála
       16.05.2024 18:06

       dezertér
       Velkamedvědice
 • Biden asi nezopakuje svůj výrok z loňska na setkání vynikající skupiny G7
  15.05.2024 23:12

  Bidenovi poradci se podle deníku The New York Times nejvíce obávají toho, že Rusko bude pokračovat v dobývání dalšího ukrajinského území a že až Biden bude příští měsíc pronášet řeč na setkání skupiny G7, už nebude moct zopakovat svůj výrok z loňského roku, kdy prohlásil, že Putin „už tuto válku prohrál“.
  Špaček
 • Vynikající Jefim Fištejn
  14.05.2024 23:16

  řekl v pořadu Osobnost Plus Barbory Tachecí při kritice západní pomoci Ukrajině, že prezident Spojených států Biden by mohl na dveře pracovny napsat - Zrady všeho druhu.
  Špaček
  • Re: Vynikající Jefim Fištejn
   15.05.2024 11:43

   osobně si myslím, že vynikající jefim fištejn původem jako ukrajinský žid by měl sepnout ruce, kleknout na zem, sundat jarmulku a modlit se za Bidena a USA.
   orada
 • Putin učinil osudové rozhodnutí: Zaútočí na NATO a tyto země, varují experti
  14.05.2024 9:40

  Každý se toho bojí, nikdo tomu nevěří, ale rozhodnutí již padlo. Vladimir Putin zaútočí na NATO. Otázkou je kdy. Píše německý list Bild s odvoláním na experty na obranu a bezpečnost. V poslední době vyjádřilo mnoho politiků a odborníků na obranu obavy z ruských hrozeb týkajících se plánovaných útoků na jiné země. Vojenský historik Philipp Petersen nedávno na veletrhu obrany Defence 24 Days varoval: „Už bylo rozhodnuto, že pobaltské země budou napadeny, jakmile bude Ukrajina poražena (pokud se tak stane)." „Musíme být schopni zničit nepřítele. Nemá smysl ho jednoduše odradit nebo přesvědčit, aby neútočil,“ zdůrazňuje náčelník generálního štábu Estonska Martin Herem. Estonsko je jednou ze zemí nejvíce ohrožených ruskou agresí a do své obrany v posledních letech hodně investovalo.Expert předpovídá Putinův útok na Polsko a Pobaltí Stejný názor má i vojenský expert Nico Lange. V rozhovoru pro noviny Bild bývalý náčelník štábu ministerstva obrany vyjádřil znepokojení a předpověděl, na kterou zemi NATO zaútočí Vladimir Putin po Ukrajině: „Neměli bychom si lhát: Putin zaútočí na Pobaltí a Polsko, pokud mu dovolíme, aby se mu na Ukrajině dařilo." To znamená, že stále existuje možnost zabránit Putinově útoku na Polsko, Lotyšsko, Estonsko a Litvu. Je nezbytné, aby Západ nadále aktivně podporoval Ukrajinu dodávkami zbraní a pomocnými balíčky, aby zabránil Rusku v dosažení vítězství. Nicméně v současné době toto není pravděpodobné. Ukrajina má stále obtíže s odoláním Putinovým jednotkám, což potvrdil minulý pátek americký think tank The Institute for the Study of War (ISW), který zmínil "významné taktické zisky" v oblasti Charkov. Ukrajinský prezident Zelenskyj opětovně žádal své západní spojence o dodávky zbraní, aby byly skutečně realizovány, a nepřicházely jen sliby. Vojenský expert Nico Lange ve svém rozhovoru pro „Bild“ také varoval: „Putin zastaví pouze tehdy, pokud pomůžeme Ukrajině ho zastavit.“ „Otázkou tedy není, jestli nás Rusko napadne, ale kdy a kde,“ varuje bývalý polský generál Valdemar Skszypchak. Znepokojený je také polský generálporučík Marek Tomaszicki, který očekává „válku mezi Ruskem a Běloruskem na jedné straně a Polskem a jeho partnery na straně druhé“. NATO bylo v posledních třech letech hodně kritizováno za svou neochotu poskytnout Ukrajině určité druhy zbraní, které by jí pomohly vyhrát válku proti ruskému agresorovi a zajistily, že se nepřelije na území členského státu aliance. Jedním z důvodů této váhavosti jsou hrozby, včetně jaderných, které neustále přicházejí z Moskvy.
  orada
  • Re: Putin učinil osudové rozhodnutí: Zaútočí na NATO a tyto země, varují experti
   14.05.2024 9:55

   Jsem zvědav, jak se k tomu postaví statisíce mladých mužů z Ukrajiny, které nahání její velitelství po EU za účelem obrany vlasti před ruským okupantem.
   kat
   • Kde se vezmou vojáci? - ptáš se!
    14.05.2024 10:06

    To je jednoduché kate! 1) Západ pošle munici, zbraně, včetně letadel. 2) Vyšle i své vojáky- piloti, obsluha sofistikovaných technologiích, nejlepší praxe. 2) Seberou dezolátům důchody a koupí si vojáky - Indie, Gruzie, Pákistán, Čečna a Jižní Amerika - pěchota, první linie.... Do roka do dne máš po všem. BTW: Putin ať se modlí at mu nezemre nemocny Kadyrov, to by mu velmi ztížilo Ukrajinu.
    Študák
Aktuální komentáře
21.05.2024
22:00S&P 500 stagnoval počvrté v řadě při čekání na výsledky Nvidie  
17:37Dopadne AI jako ESG?
17:13Americké akcie se rychle přenesly přes slabý úvod  
16:47UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na valnou hromadu
16:26Regulátor v USA chce po burzách dopracovat žádosti o ETF na spotový ether
15:06Členské státy definitivně schválily reformu trhu s elektřinou v EU
14:56Nastal čas podívat se blíže na britský trh
14:50Bloomberg: ASML a TSMC mohou vypnout stroje na čipy, když Čína napadne Tchaj-wan
14:08Ifo: Konkurenceschopnost německého průmyslu se už delší dobu zhoršuje
13:52ČSOB Index bydlení: Ceny domů, bytů i pozemků v Česku začínají opět růst. Už na nic nečekejte, radí experti
13:36TOMA, a.s.: Oznámení o konání valné hromady
13:21Stát rozhodne o postoji k dividendě ČEZ do 10 dnů před valnou hromadou, návrh managementu na 52 korun na akcii nebude komentovat
13:13Nejhůře střeženým tajemstvím na Wall Street je překonání odhadů na výsledcích Nvidia, s reakcí trhu je to horší  
12:45Na Wall Street zůstal poslední medvěd, ten ale očekává pokles trhu o 20 %
11:56Spotřeba plynu v ČR dál klesá, v prvním čtvrtletí meziročně o více než čtyři procenta
11:32Inflace Fed nepotěšila? Akcie dnes klesají  
9:56PwC: Odvětví s vysokým podílem umělé inteligence vykazují nárůst produktivity
9:07Rozbřesk: Česká koruna na pozitivní vlně, jaké impulsy ji mohou posunout dál?
8:55Dividenda ČEZ, budoucnost českých sazeb a nová cílovka na Komerční banku od JP Morgan  
6:37FX Strategie: Férové nastavení očekávání pro ECB a Fed by nemělo dát eurodolaru moc prostoru, koruna v silné ofenzivě  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba