Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ kupuje Eco Wind Construction S.A. / CEZ acquires Eco Wind Construction S.A.

ČEZ kupuje Eco Wind Construction S.A. / CEZ acquires Eco Wind Construction S.A.

30.12.2011 17:30
Autor: Redakce, Patria.cz

ČEZ,  a.s.  (IČ 45274649)
Povinně uveřejňovaná informace – vnitřní informace , Internal  Information

ČEZ kupuje Eco Wind Construction S.A.

Společnost CEZ Poland Distribution B.V. podepsala kontrakty na koupi 67% podílu ve společnosti Eco-Wind Construction S.A, předního polského developera větrných parků. Kontrakty zároveň definují podmínky, za kterých CEZ Poland Distribution B.V. může v budoucnu získat zbývající 33% podíl ve společnosti.

Transakce bude vypořádána vzápětí. Informace týkající se hodnoty transakce nebude zveřejněna s ohledem na smluvní dohodu obou stran.

Tato transakce je v souladu s aktualizovanou strategií Skupiny ČEZ, která rovněž zahrnuje rozvoj obnovitelných zdrojů (a zejména větrných elektráren) mimo Českou republiky v zemích s příhodnými větrnými podmínkami jako jsou například Polsko, Německo či Rumunsko. Cílem Skupiny ČEZ je dosáhnout 3000 MW instalované kapacity v provozu do roku 2016.



CEZ acquires Eco Wind Construction S.A.

CEZ Poland Distribution B.V. signed contracts on buying 67% share in Eco-Wind Construction S.A., leading Polish wind farm developer. The contracts also predetermined the condition under which CEZ Poland Distribution B.V. could acquire the remaining 33 % share of the company in future.

The transaction will be settled without delay. Information regarding the value of the transaction is to remain undisclosed due to the both parties contractual agreement.

This transaction is in line with CEZ Group updated strategy which also involves the renewable development (mainly of wind parks) outside the Czech Republic in the countries with favorable wind condition such as Poland, Germany or Romania. The CEZ Group’s target is to achieve 3,000 MW of installed renewable capacity in operation by 2016.

(komerční sdělení)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.05.2025
14:38Wood: Globální snižování celního zdanění je dobrá věc, Tesla k 2600 dolarům
9:00Víkendář: Proč to šlo v USA a ne ve Velké Británii
17.05.2025
15:45Invesco: Centrální banky postupují opatrně
9:00Víkendář: Pár výjimečných firem zvedá celou ekonomiku
16.05.2025
22:01Trhy končí rekordní týden dalším nárůstem  
17:20Zisková bublina?
17:15J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Pozvánka na Valnou hromadu emitenta J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.
17:10J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na Valnou hromadu J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.
16:47Americké akcie se přibližují historickým maximům  
15:05Velká jména na Wall Street sází na malé společnosti. Jako krátkodobá spekulace mohou fungovat
13:18UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o páté výplatě úrokového výnosu
13:11Random Thoughts #7: ReadIt  
11:56Perly týdne: Trhy opět s prémiemi na sliby, dynamika zisků na vrcholu
10:28Část bankovní rady ČNB je zdrženlivá k dalšímu snižování úrokových sazeb
9:22RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení o rozhodovaní per rollam valné hromady akciové společnosti RMS Mezzanine, a.s.
9:03Rozbřesk: Růst v eurozóně: španělská euforie, německý útlum
8:51GEVORKYAN ve čtvrtletí zlepšil tržby, zisk i marži a dostává práškovou metalurgii do nových odvětví včetně zbrojařství
8:48ČEZ o výsledcích i Dukovanech, GEVORKYAN vykázal vyšší zisk i tržby a Trump uzavřel dohodu se SAE. Futures v zeleném  
7:37Finanční ředitel ČEZ Novák: Víme, že jsme dividendový titul. EDF učiní proti podpisu vše
15.05.2025
22:03Kontrasty na trhu: Krize důvěry v UnitedHealth a nákupní euforie kolem Foot Lockeru  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data