Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KIT digital (až -13,8 %) oznamuje prodej až 15,1 milionů akcií svých podílníků a varuje před dalším ředěním

KIT digital (až -13,8 %) oznamuje prodej až 15,1 milionů akcií svých podílníků a varuje před dalším ředěním

8.6.2012 14:29, aktualizováno: 8.6. 15:43

Aktualizováno

Společnost KIT digital bude na trhu prodávat až 15,1 milionů akcií čtveřice podílníků. Jedná se buď o již vydané akcie, nebo o akcie, které tito investoři získají v případě uplatnění držených warrantů. Společnost to oznámila americké komisi pro cenné papíry SEC v dnešním prospektu. Dnes oznámený záměr prodeje akciových podílů postrádá konkrétní časový rámec. Firma však v dokumentu varuje, že cenu akcií KIT digital mohou dále negativně ovlivnit další emise akcií. Akcie KIT digital v Praze po zprávě padaly až o 13,8 procent na 55 , otevření Wall Street však přineslo korekci ztrát na 9 procent.

„Investice do našich kmenových akcií s sebou nese vysokou míru rizika,“ varuje KIT digital v dnešním prospektu. Dodává, že zde existuje riziko naředění hodnoty akcionářů kvůli budoucímu prodeji dalších akcií v souvislosti s výše zmíněnou opcí čtveřice investorů na nákup dalších akcií KIT digital za zatím neurčenou cenu. KIT digital k možné budoucí transakci říká, že „může snížit tržní cenu akcií a ztížit další navyšování akciového kapitálu.“

KIT digital přesto v prospektu ani do budoucna nevylučuje další emise akcií. „Můžeme usilovat o získání dalšího kapitálu skrze jednu či více dalších akciových transakcí v rámci následujících 12 měsíců,“ uvedla dnes společnost s tím, že případná realizace transakce budou záležet na podmínkách na trhu.

KIT digital kvůli nedostatečné hotovostní pozici již jednou v letošním roce vydával nové akcie. V prvním čtvrtletí realizoval privátní emisi v objemu 29,2 milionu dolarů. Čtveřici investorů bylo prodáno 7 milionů akcií při ceně 4,17 USD/akcie a spolu s nimi dále warranty opravňující k získání dalších 5,25 milionu akcií po 5,0 USD/akcie, a nakonec opce na získání zatím nespecifikovaného objemu akcií KITD, pokud cena titulu klesne pod 4,17 USD/akcie. K tomuto poklesu došlo (titul se již ze závěru 4,17 USD z 15. května dostal až na 2,64 USD) a KIT digital v tomto týdnu přistoupil k právní obraně proti dalšímu snižování ceny zainteresovanými investory, když jim zakázal short-selling kmenových akcií po dobu, po kterou se bude určovat objem dodatečné emise návazné na právní podmínky původní emise.

V rámci dnes ohlášeného prodeje až 15,1 milionu akcií figuruje i 5,25 milionu akcií, které mohou investoři získat za 5 dolarů za kus v případě využití výše zmíněných warrantů. KIT digital odhaduje, že by výnos z využití warrantů dosahoval 26,25 milionu dolarů. Ze samotného prodeje akcií podílníku naopak KIT digital podle dnešní zprávy žádný výnos mít nemá. 

Čtveřici firem, za které může KIT digital akcie prodávat tvoří Hudson Bay Master Fund, Capital Ventures International, Hartz Capital Investments, Empery Asset Master.

(Zdroj: Bloomberg, KIT digital, SEC)

Redakce Patria Online text zpřesnila na základě podrobnějších informací agentury Bloomberg, za dřívější nepřesnosti se omlouváme.


Čtěte více:

KIT digital - Společnost představila nový strategický plán, navýšila kapitál emisí nových akcií (komentář k 1Q12)
16.5.2012 11:34
Technologická společnost KIT digital včera po uzavření trhu ve Spojený...
KIT digital - Změna doporučení (analýza Patrie)
18.5.2012 19:26
KIT digital představila nový strategický plán. Management je přesvědče...
KIT digital má nové šéfy účetnictví a interního auditu, reaguje na výtky u US GAAP
21.5.2012 14:38
Technologická společnost KIT digital plní příslib daný investorům v rá...
KIT digital dostal pokutu od ČNB za tři lednové správní delikty
22.5.2012 8:40
Technologická společnost KIT digital (73,75 CZK, -1,67%) se podle Česk...
Nad KIT digital (US -9 %) se vznáší další žaloby kvůli porušování práv akcionářů a regulace
1.6.2012 9:12
Dalších pět amerických právních kanceláří podalo v posledních třech dn...
KIT digital se brání proti propadu akcií před dodatečnou emisí akcií, několika investorům zakazuje „shortování“
7.6.2012 15:19
Akcie KIT digital na svém primárním trhu na Wall Street přišly od začá...

Váš názor
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data