Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KBC zastavuje své aktivity na nejádrových trzích. Z České republiky udělá samostatnou divizi

KBC zastavuje své aktivity na nejádrových trzích. Z České republiky udělá samostatnou divizi

08.10.2012 10:22, aktualizováno: 8.10. 11:42
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Belgická bankovní skupina KBC dnes ráno oznámila, že zastaví všechny aktivity, které nesouvisí s jejími jádrovými trhy, mezi které řadí Belgii, Českou republiku, Maďarsko, Slovensko a Bulharsko. Česká republika v rámci nové organizační struktury KBC získává nezávislejší postavení.

KBC věří, že lepší pochopení lokální klientely a příprava produktů podle lokálních potřeb bankovní skupině zajistí větší komparativní výhody. „Proto se stává klíčovou strategickou prioritou „lokální přístup“,“ píše se v dnešní zprávě banky s tím, že KBC hodlá nadále budovat silné vztahy a nabízet přidanou hodnotu klientele z řad retailu, malých a středních podniků na svých jádrových trzích.

Českou republiku řadí KBC podle dnešní zprávy spolu s Belgií, Maďarskem, Slovenskem a Bulharskem mezi své jádrové trhy, kde je silně zakotvena v lokální ekonomice. V rámci nové organizační struktury se navíc Česká republika stane samostatnou divizí banky KBC, zatímco dosud byly součástí divize střední a východní Evropy. Generální ředitel Československé obchodní banky Pavel Kavánek (63) byl s platností od 1. ledna 2013 jmenován členem výkonného výboru KBC s odpovědností za nově zřízenou divizi Česká republika. K témuž datu se vrcholové výkonné vedení ČSOB rozšíří ze sedmi na osm členů příchodem Marka Ditze (40). 

Nová organizační struktura skupiny KBC:

organ_struktura.jpg

S ohledem na tuto aktualizaci firemní strategie oznámila dnes KBC záměr divestice těchto svých dceřiných bank: Absolut Bank (Rusko), NLB (Slovinsko), KBC Bank Deutschland (Německo), KBC Banka (Srbsko) a Antwerp Diamond Bank (Belgie). Výjimkou v nové strategii má být pouze Irsko, kde bankovní skupina hodlá v následujících letech maximalizovat příspěvek retailového bankovnictví KBC Bank Ireland do hospodaření KBC. Belgická bankovní skupina byla již dříve kvůli státní pomoci Bruselem dotlačena k prodeji některých svých aktiv. Tyto regulátorem přikázané divestice však již byly završeny. 

Bankovní skupina, do níž spadá i banka ČSOB očekává, že do roku 2015 zlepší poměr nákladů a příjmů na 55 procent, zatímco na konci prvního pololetí letošního roku měla tento ukazatel na úrovni 58 procent. KBC dále podle dnes zveřejněného plánu restrukturalizace hodlá v roce 2015 dosáhnout poměru krytí likvidity 100 procent.


(Zdroj: KBC Groep, Bloomberg, Reuters)


Čtěte více:

KBC kvůli odpisům ve 2Q ve ztrátě 539 mil. EUR, očištěný zisk ani výnosy ale nezklamaly
07.08.2012 8:28
Belgická finanční skupina KBC hospodařila ve druhém čtvrtletí s čistou...
ING propouští tradery v regionu, včetně Prahy. „Lepší než na západě,“ kontruje UniCredit, ale také ruší vlastní trading
01.10.2012 18:33
„Zavíráme akciové divize na rychle rostoucích trzích Evropy a v Rusku,...

Váš názor
  • Podle mne KBC nic nepochopila
    08.10.2012 16:59

    a organizační změny jenom naznačují rozpačitost a naivitu ve svém počínání na trzích, kterým vůbec nerozumí. Změny přichází pozdě a jsou velmi bojácné. Zaměstnanci KBC by měli více jezdit do zemí, kterým nerozumí, naučit se jazyk těchto národů, jen angličtina k pochopení podnikání na trzích, kterým nerozumí nestačí. ČSOB podniká i na Slovensku, tam už nebude znamenat nic? Nebo si myslí, že vše lze řídit jako kdysi z Prahy přes síto Bruselu? Nechme se překvapit!
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Tesco PLC (02/20 Q4)
Wirecard AG (12/19 Q4)
9:00CZ - Nezaměstnanost
20:00USA - Zápis z jednání FOMC